Tort bananowo krówkowy z tortownicy

0
180
Tort bananowo krówkowy z tortownicy

Doskonałym pomysłem na smakową rozpustę jest coś słodkiego. Pyszne ciasto, deser czy tort, to najlepsza słodkość, jaką można sobie wymarzyć. Wiem, co mówię, ponieważ mam przygotowany przepis na najlepszy na świecie tort bananowy z masą z kremówki i mascarpone, na spodzie herbatnikowym, przekładany krówką. Wykonanie tortu jest banalne, a smak obłędny. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z opinią, żeby komuś nie smakował. Wręcz przeciwnie, komentarze dotyczyły doskonałości smaku przy ogromnej słodkości, ale po chwili przerwy, znikał kolejny kawałek.

Aby przygotować ów tort, potrzebujemy tortownicę.  Najlepiej użyć formy w rozmiarze 28 cm. Potrzebujemy również papier do pieczenia, choć w tym wypadku, piec nie będziemy. Papier posłuży nam do wyłożenia spodu. Przyda się również garnek, ponieważ będziemy podgrzewać masę krówkową. Uważam, iż nie ma sensu samodzielnie jej przygotowywać z mleka skondensowanego. Przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Taniej i szybciej jest kupić gotowy produkt. Użyteczny jest również mikser, ponieważ ubijemy śmietanę. Aby powstał tort, musi być bita śmietana.

Zabieramy się zatem za produkty:

30 dag herbatników
15 dag  masła,
5 – 6 dojrzałych bananów,
2 puszki masy krówkowej,
1 serek mascarpone  (4 czubate łyżki),
500 ml zimnej śmietanki 36%,
1 – 2 łyżki kakao w proszku.Coś do dekoracji.

Może być żywy kwiat, np. róża, storczyk eustoma oraz rurki z czekoladą, do obłożenia boków ciasta. Około 2 opakowania

Puszki z krówką, wstawiamy do garnka i rozpuszczamy masę, gotując  przez około 20 – 30 min. Herbatniki kruszymy, najlepiej za pomocą tłuczka do mięsa. W garnuszku rozgrzewamy masło i dodajemy pokruszone drobno ciastko. Całość mieszamy, łącząc w jednolitą masę. Następnie wykładamy na blachę, mocno ubijamy i formujemy. Tak powstały spód chowamy do zamrażarki na ok. 15 min. W tym czasie kroimy banany na kawałki o grubości około 1 cm, a następnie zdejmujemy masę z palnika. Uwaga to jest okrutnie lepkie i gorące. Puszki polecam brać przez stare ścierki. Kiedy nasza krówka ma bardziej płynną konsystencję, wyjmujemy herbatniki. Na spodzie układamy pokrojone banany, a na to masę krówkową. Wiem, że to nie lada zadanie, ale uwierz mi, że naprawdę warto. Schłodzoną śmietankę ubijamy. W momencie intensywnego gęstnienia śmietany dodajemy powoli serek mascarpone. Kiedy całość tworzy już sztywną masę, wykładamy krem na ciasto. Całość starannie formujemy i zabieramy się za boki i wierzch. Boki wykładamy rurkami, jedna obok drugiej. Jeśli są zbyt wysokie, można je przyciąć, a okruchy wykorzystać do dalszej dekoracji. Kiedy całość ciasta jest zabezpieczona rurkami, na wierzch sypiemy kakao, oczywiście przy użyciu sitka. Na krawędziach możemy wysypać pokruszone resztki wafli. Tak udekorowaną całość, wkładamy na kilka godzin do lodówki. Przed podaniem, dodaj kwiat, na pewno zrobi wrażenie. Działa za każdym razem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here