Szklana zabudowa balkonu – czy to dobre rozwiązanie?

0
637
szklana zabudowa balkonu

Balkon to bardzo ważne miejsce w każdym domu czy mieszkaniu. To dodatkowa powierzchnia użytkowa, którą możemy zagospodarować w dowolny sposób. Jednym z pytań, przed którym stoją osoby budujące balkon, jest to, czy ma on być otwarty, czy raczej zabudowany. Która opcja jest lepsza?

Metod ciekawego wykorzystania balkonu jest mnóstwo. Bardzo szybko docenisz taki element konstrukcji Twojego domu. Każdy, kto zastanawia się nad tym, czy warto uwzględnić go w projekcie domu, powinien postawić na balkon. Kolejnym dylematem może być kwestia tego, czy balkon warto zabudować. Wśród współcześnie wykorzystywanych rozwiązań dużą popularnością cieszy się szklana zabudowa balkonu – https://lumon.com/pl/klient/produkty-i-rozwiazania/szklana-zabudowa-balkonowa-lumon-6. Jakie korzyści wynikają z zabudowania balkonu? Dlaczego szklana zabudowa balkonu będzie pod tym względem najlepszą możliwą opcją? Sprawdź nasz artykuł i dokonaj właściwego wyboru!

Czym wyróżnia się szklana zabudowa balkonu?

Szklana zabudowa balkonu to coś, na co często trafiamy w przypadku mieszkań w blokach. Takie rozwiązanie nie jest natomiast tak często stosowane, jeśli chodzi o domy. W wielu przypadkach jest to jednak błędem ze względu na ilość korzyści, które płyną z zastosowania takiej formy balkonu. W przypadku szklanej zabudowy balkonu mamy do czynienia ze szklanymi taflami o dużych wymiarach, które osłaniają balkon. 

Współcześnie produkowane zabudowy nie posiadają żadnych ram czy opraw – przeszklenia możemy swobodnie przesuwać, zmniejszając lub zwiększając dostęp do otwartej przestrzeni. Bezramowa zabudowa balkonu to duże udogodnienie. Konstrukcja jest odpowiednio uszczelniona. Co więcej, mycie przeszkleń jest o wiele łatwiejsze i wygodniejsze niż w przypadku zabudowy stworzonej przy wykorzystaniu ram. 

Warto również wspomnieć, że budując przynależącą do domu zabudowę tarasu czy balkonową, nie musimy tego nigdzie zgłaszać. Uzyskanie pozwolenia jest koniecznie tylko w przypadku mieszkań, kiedy potrzebna jest zgoda spółdzielni lub zarządu wspólnoty mieszkaniowej.

Szklana zabudowa balkonu – zalety

Dlaczego warto rozważyć wybór szklanej zabudowy balkonu? Powodów jest wiele. Jednym z nich jest wyciszenie balkonu, jeśli mieszkamy w strefie, gdzie bywa naprawdę głośno. Zabudowany balkon to gwarancja spokoju i relaksu bez względu na porę dnia. Oprócz tego, stosując przeszklenia, możemy uchronić się przed przedostającym się do mieszkania kurzem. Z tym problemem mierzą się w szczególności te osoby, których balkon znajduje się w pobliżu ulicy.

Balkon zabudowany przy wykorzystaniu specjalnych szyb to również inna zaleta. Taka przestrzeń doskonale sprawdzi się jako miejsce uprawy roślin. Będą one świetnie chronione przed wiatrem, zimnem oraz deszczem. Możemy tam również przechowywać różnego rodzaju przedmioty bez obaw o panujące warunki atmosferyczne. Zabudowa balkonowa to także bezpieczniejsza przestrzeń dla dzieci, które będą mogły swobodnie bawić się na balkonie. Dzięki szklanym ścianom nie zmniejszymy ilości światła wpadającego do mieszkania. To doskonałe rozwiązanie, które pozytywnie wpłynie na Twój komfort.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here