Sofy rozkładane. Czy to dobry wybór do salonu?

0
584
sofy rozkładane

Remonty i przeprowadzki bardzo często wiążą się z wymianą mebli. Jednak obecnie istnieje na rynku tak wiele modeli sof, narożników i łóżek, że decyzja o zakupie często przychodzi nam z trudem. Zwracamy przy tym uwagę nie tylko na walory estetyczne mebli, ale także na ich funkcjonalność, jakość wykonania i wpływ na nasze zdrowie. Przeczytaj, czy sofy rozkładane sprawdzą się w twoim salonie.

Sofa, kanapa, narożnik?

Niektóre osoby używają tych nazw zamiennie. Niesłusznie. Na czym polega różnica? Jeśli chodzi o sofy i narożniki, inna będzie przede wszystkim ich wielkość i pojemność. Narożnik zajmie w naszym salonie zdecydowanie więcej miejsca, niż sofa. Teoretycznie będzie zatem bardziej funkcjonalny. Należy jednak pamiętać, że tak duży mebel nie sprawdzi się dobrze w każdym wnętrzu. W przypadku małego mieszkania zakup sofy do salonu będzie dużo lepszym rozwiązaniem.

Starszym osobom znane są raczej określenia takie jak kanapa i wersalka. Dlatego sofa automatycznie kojarzy nam się z nowoczesnością i atrakcyjnym wyglądem. Jest w tym sporo prawdy. Sofa będzie najbardziej eleganckim meblem spośród wszystkich wymienionych. 

Kiedyś kanapy, wersalki i sofy można było dodatkowo rozróżnić w zależności od tego, czy posiadały one wewnętrzne skrytki na pościel. Jednak obecnie różnice w nazewnictwie coraz częściej się zacierają.

Sofy rozkładane, segmentowe, wypoczynkowe… Którą wybrać?

Decydując się na zakup mebla, zastanówmy się przede wszystkim, do czego ma nam służyć. Nasz wybór powinien być uzasadniony tym, jakie zastosowanie przewidujemy dla naszej sofy. Planujesz przysiadać na niej podczas wieczornego oglądania seriali, przysuwać ją do stołu, a może ma umożliwiać przenocowanie rodziny i znajomych w salonie lub pokoju gościnnym? Jeśli nie masz pewności, jaki mebel wybrać, możesz skorzystać z porady, np. pomocy przedstawiciela sklepu meblowego Vikk.

Popularność zdobyły ostatnio sofy modułowe, czyli te zbudowane z osobnych elementów. My polecamy jednak zwrócić szczególną uwagę na sofy rozkładane. Po pierwsze, są one stosunkowo duże. Dlatego doskonale sprawdzą się w domach osób, które lubią przyjmować gości. Co więcej, dzięki tej sofie nie muszą oni martwić się o nocleg i jakość swojego snu. Sofy rozkładane nie są oczywiście meblami, które powinny na co dzień zastępować nam łóżko. Dobrze dobrany materac jest bowiem jedną z podstawowych zasad higieny snu. Jednak jedna czy dwie noce spędzone na sofie rozkładanej z pewnością będą lepszym wyborem, niż dmuchany materac na podłodze czy twarda kanapa. W tego rodzaju sofach najczęściej znajdziemy również wewnętrzny pojemnik na pościel. Stanowi on dodatkową przestrzeń do przechowywania i pozwala zaoszczędzić miejsce w szafie.

Sofy rozkładane a wygląd pomieszczenia

Wybór sofy do salonu będzie świetną decyzją pod kątem wizualnym. Tak jak wspomnieliśmy, sofy to wygodne i eleganckie meble. Obecnie są one dodatkowo tak różnorodne, że z pewnością znajdziesz przynajmniej jedną dopasowaną do wyglądu twojego wnętrza. Poszukiwania możesz zacząć od sklepu Vikk. W jego asortymencie znajdują się sofy o najróżniejszych kształtach, kolorach i rozmiarach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here