Smaczne maliny na polskich stołach

0
260
Smaczne maliny na polskich stołach

Maliny rosną w krajach Europy oraz Azji

Ten mały, czerwony, smakowity owoc jest podstawą diety niejednej osoby. Doskonałe maliny to coś, co kocha prawie każdy. Słodkie, soczyste, pyszne maliny można jeść prosto z krzaka, bez cukru oraz dodatków. Można spokojnie jadać owoce i cieszyć się ich smakiem. Maliny rosną w polskich lasach, dostępne są w sklepach oraz tzw. warzywniakach w całej Polsce.

Pyszne desery z malinami

Maliny są dodatkiem do deserów. Są dodawane do ciast, placków, deserów, lodów czy naleśników. Polewy malinowe to wyjątkowe sosy dodające smaku lodom czy ciastom. Dostarczają cennych składników odżywczych. Można je dodać do galaretek i bitej śmietany, można nimi ozdobić niejedno danie. Mięsa serwowane z malinami to kulinarna nowinka.

Co dobrego jest w malinach?

Maliny zawierają kwasy salicylowy, jabłkowy, cytrynowy, witaminy z grupy B, C, E. Wapń, magnez, żelazo, potas to także nieocenione składniki, które są w malinach. Już po składzie widać, że maliny są naprawdę potrzebne i sprawdzają się doskonale. 100 gramów malin zawiera 52,6 kalorii, nie jest to dużo. Zdrowo jest przekąsić garstkę malin czy wypić sok malinowy do herbaty – nie ten z fabryki, lecz samodzielnie robiony, bez cukru lub z ksylitolem czy z dodatkiem miodu. Doskonałe maliny to coś, co sprawdza się naprawdę bajecznie, ma jakość i jest wyjątkowe. Nasze babki na przeziębienie podawały herbatę z cytryną i sokiem z malin, dzięki czemu gorączka znikała szybko, a samopoczucie było coraz lepsze.

Maliny mają wiele cennych działań: zmniejszają gorączkę, rozgrzewają organizm, uspokajają, obniżają ciśnienie krwi, wzmacniają serce, chronią przed miażdżycą, wspomagają leczenie anemii, regulują gospodarkę wodną oraz elektrolitową Poza tym hamują rozwój bakterii jelitowych, leczą biegunkę, łagodzą bóle miesiączkowe, sprawiają, że rozkurczają się mięśnie gładkie, poprawiają odporność, chronią przed wolnymi rodnikami. Poza tym maliny mają keton malinowy, dzięki któremu łatwiej jest się odchudzać. Stosowanie malin to doskonała sprawa, a niejedna osoba doceni te owoce i zechce je mieć w swojej diecie. Można założyć plantację malin i samodzielnie produkować soki, syropy oraz musy malinowe – wysoka jakość takich wyrobów jest powszechnie znana i wspomaga ludzki organizm. Rodzina powinna mieć cały zapas takich soków. Dobre maliny to jest to, co cieszy każdego, daje smak i aromat. W literaturze maliny też miały swoje miejsce – Balladyna zabiła Alinę, ponieważ walczyła o serce ukochanego, a maliny miały pozwolić je zdobyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here