Selekcja przy wejściu do klubów – za i przeciw

0
367
Selekcja przy wejściu do klubów – za i przeciw

Czy zdarzyło ci się przyjść do klubu ze znajomymi i do niego nie wejść, bo miałeś złe obuwie lub nieodpowiedni wiek. Dlaczego kluby stosują selekcję i na jakiej podstawie wybierają gości swoich klubów. Tak naprawdę trudno jest znaleźć teraz klub, który nie stosowałby selekcji swoich gości, a wynika to z kilku różnych czynników. Po pierwsze w klubach nie brakuje licealistów, jak również osób niepełnoletnich, które wchodząc narażają klub na konsekwencje prawne. Aby zapobiec wpuszczaniu nieletnich selekcja w klubie stała się standardem. Ponadto niektóre kluby mają jasno określony dress code i wchodzenie d dresach, krótkich spodenkach, czy adidasach jest niemożliwe. Zbyt nachalni goście też bywają wypraszani. Niektóre kluby wpuszczają osoby po 21, a nawet 24 roku życia, w innych eliminuje się osoby, które nie mają karty vip.

Nie każdemu podoba się selekcja w klubie. Tak naprawdę wzbudza bardzo negatywne emocje, bo faktycznie odrzucanie kogoś z powodu ubioru może być odebrane, jako atak, co więcej czasem kluby selekcjonują gości na podstawie osądu wyglądu zewnętrznego, jeśli bramkarz oceni, że dana osoba mu się nie podoba może jej nie wpuścić.

Selekcja w klubie ma przede wszystkim zapobiec temu, żeby na ternie klubu znalazły się osoby nieletnie, co jest istotne w przypadku baru. Sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem i może spowodować zamknięcie klubu.

Kolejna ważna kwestia to oczywiście bezpieczeństwo gości, którzy przebywają w klubie. Jeśli do klubu mógłby wejść każdy, wtedy znalazłyby się tam osoby lubiące awantury, takie, które są zbyt pijane na zabawę. Selekcja w klubie pozwala, więc ograniczyć wszelkiego rodzaju nieprzyjemne sytuacje, często też związane z molestowaniem.

Wiek gości jak już wspomniano odgrywa ważną rolę i wszyscy rozumieją fakt, że kluby nie wpuszczają osób poniżej 8 roku życia, a cóż klubami, które nie wpuszczają osób poniżej 21, a nawet 24 roku życia. Wiele osób zarzuca klubom, że wpuszczanie osób poniżej 18 roku życia powoduje, że impreza staje się potańcówką licealistów, co przekłada się na słabą, jakość imprezy.

Selekcja w klubie może wynika też z innych pobudek, czasem w klubie przebywają osoby znane i po prostu właścicielom zależy na jak najwyższym poziomie. Ponadto niektóre kluby chcą się wyróżnić ponad inne, czyli nie wpuszczając osób wystylizowanych na macho lub panie lekkich obyczajów podwyższają rangę klubu, sprawiając tym samym, że selekcja w klubie w rzeczywistości przynosi pożądany efekt i impreza jest bardziej kulturalna.

Trzeba też podkreślić, ze w wielu przypadkach selekcja w klubie ma ograniczyć wchodzenie do klubów osób słabo sytuowanych, co odbierane jest bardzo negatywnie. Jako, że każdy klub chce zarabiać i to nie małe pieniądze nie jest skory do przyjmowania klientów, którzy przez całą imprezę nie kupią na barze nic, tylko będą wychodzić do pobliskiego sklepu, żeby szybko coś wypić pod pretekstem zapalenia papierosów. Bardzo często dochodzi do takich sytuacji, a bramkarze o tym wiedzą i na początku odsiewają osoby, które już bywały i tak robiły lub zwyczajnie wyglądają na takie, które raczej nie są skore do wydawanie dużej ilości pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here