Sauna ogrodowa

0
371

Odpoczywaj, ciesząc się widokami.Od zawsze człowiek dostosowywał otoczenie do swoich wymagań. W miarę rozwoju cywilizacji, nasze gusta stawały się bardziej wymagające i wyrafinowane.

Szczególną uwagę zwracamy na otoczenie miejsca, w którym czujemy się bezpiecznie, czyli najczęściej dotyczy to naszych domów, a wraz z nimi otaczających je ogrodów. Dla wielu z nas ogród stał się pasją, a każda nowa roślina wywołuje na naszej twarzy uśmiech. Czyż nie było by spełnieniem marzeń, gdyby w naszych ogrodach prócz przepięknej roślinności, znalazł się obiekt, który pielęgnowałby nasze ciała równie skutecznie jak my owe rośliny? Sauna zewnętrzna, z racji swego ulokowania zwana również ogrodową, staje się coraz częstszą inwestycją wśród osób dbających o siebie. Pomijając niezaprzeczalne korzyści zdrowotne, możemy stać się propagatorami „naturoterapii”, bowiem po seansie można skorzystać z naturalnych sposobów chłodzenia organizmu ( śnieg, rzeki lub jeziora). Z racji tego, że każdy ogród jest inny, każdy stworzony w swoim specyficznym klimacie, każda sauna przygotowana do produkcji również staje się indywidualnością, odzwierciedlającą jednak potrzeby i pragnienia przyszłego użytkownika. Nie ma znaczenia czy gusta są tradycyjne czy kierują się ku nowoczesnym rozwiązaniom design’u.

U nas każdy znajdzie projekt, który spełni jego oczekiwania. Zważając na trudne w naszym obszarze geograficznym, warunki panujące w okresie zimowym, materiał z którego powstają sauny zewnętrzne, musi być wyjątkowo wysokiej jakości. Brać należy również pod uwagę ekstremalne różnice temperatur w środku i na zewnątrz, sięgające w najchłodniejszych dniach roku nawet 120°C. Większość saun zbudowana jest z bali świerkowych pochodzenia skandynawskiego, o grubości 60-70 mm. Drewno z zastosowanymi odpowiednio łączeniami, daje pewność doskonałej termoizolacji, a co za tym idzie gwarantuje efektywność użytkowania. W ofercie dostępne są również inne materiały odporne na trudne warunki. W przypadku saun zewnętrznych ogrzewanie przebiega w sposób podobny jak w saunach wewnętrznych. Można wykorzystać piece elektryczne, które wymagają minimalnych nakładów obsługi. Jednak należy wziąć pod uwagę konieczność bezpiecznego przyłączenia instalacji elektrycznej.

W niektórych przypadkach, gdy źródło prądu znajduje się w zbyt dużej odległości, bardziej praktyczne staja się piece opalane drewnem. Przy czym możliwym wyborem jest umiejscowienie paleniska w środku lub na zewnątrz sauny.