Różnica między apartamentem a mieszkaniem

0
1599

Różnica między apartamentem a mieszkaniem

Przeglądają oferty sprzedaży mieszkań od deweloperów już od wielu miesięcy można zaskakująco często natknąć się na ogłoszenia o sprzedaży apartamentów. Większości z nas mieszanie tego typu kojarzy się z ogromnym wręcz luksusem, ale patrząc na ceny niektórych apartamentów można dojść do wniosku, że to naprawdę mega okazja, gdzie za apartament płacimy w zasadzie tyle samo co za standardowe mieszkanie. Okazuje się jednak, że deweloperzy po prostu bardzo mocno nadużywają tego słowa przez co zniszczyli jego dużą rangę. Faktyczna liczba apartamentów jest w kraju wielokrotnie niższa niż można by to wnioskować z ogłoszeń sprzedaży. Mało tego, znajdziemy nawet oferty na tzw. mikroapartamenty, a więc pojęcie które nigdy nie istniało i zostało wymyślone tylko na potrzeby przyciągania klientów.

Czym jest apartament?

Warto bowiem tego uświadomić sobie czym z definicji jest tak naprawdę apartament, gdyż deweloperzy wyraźnie zapomnieli o prawdziwym znaczeniu tego słowa. Przede wszystkim jest to mieszkanie wykonane w oparciu o najwyższej klasy materiały budowlane, elegancko wykończone, z bardzo atrakcyjnym widokiem, a nawet miejscami parkingowymi dla naszych gości. Mało tego, apartament może mieć basen czy SPA, a do tego koniecznie musi mieć chociażby klimatyzację czy też ochronę dla całego budynku. Apartamenty zawsze znajdują się także w prestiżowych miejscach i posiadają naprawdę pokaźną powierzchnię. Nie może więc istnieć pojęcie mikroapartamentu, które jest po prostu absurdalne, gdyż otrzymujemy luksus na malutkiej powierzchni.

Dlaczego tak nadużywa się to słowo?

Słowo apartament jest dzisiaj zdecydowanie najczęściej nadużywanym określeniem w budownictwie i z całą pewnością podyktowane jest to ogromną konkurencją. Choć mieszkania sprzedają się na pniu to jednak trwa niesamowita rywalizacja pomiędzy samymi deweloperami. Aby zachęcić osobę do zakupu stosuje się jako wabik słowo apartament. Przypomnijmy, że chociażby w Warszawie ceny prawdziwych apartamentów zaczynają się od 9 tysięcy złotych za metr kwadratowy, a znajdziemy mnóstwo dużo droższych apartamentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here