Rama Twojej Twarzy

0
401

Pokochaj swoje brwi

Jedni je kochają, inni nienawidzą – brwi.  Każdej z nas zależy na tym by wyglądać idealnie w każdej sytuacji. Niestety, szczegóły naszego wyglądu nieraz potrafią zniszczyć nawet najlepszy look. Idealna figura, piękne włosy, dodatki czy eleganckie ubrania to nie wszystko. Bez ładnych i zadbanych brwi nigdy nie osiągniemy perfekcyjnego wyglądu. Niestety, wiele z nas spycha ten element na dalszy plan, jakby o nim zapominając. Zupełnie niesłusznie. Brwi stanowią „ramę”, postawę wyglądu naszej twarzy.

Jeżeli one nie będą idealne, nie pomoże nawet najdroższy pędzel lub piękny, świetlisty makijaż oka. Naucz się, jak postępować z tymi niesfornymi włoskami, by w końcu je pokochać.

Pamiętaj o kształcie

Idealny kształt to podstawa każdych brwi. Pamiętaj o trzech podstawowych punktach: początku, łuku oraz końcu, a także o związanych z nimi zasadach.

ZASADA PIERWSZA

Część wznosząca się, czyli początek, nigdy nie powinna w swojej grubości mocno kontrastować z resztą włosków. Jeżeli jest gruba i bardzo wyraźna, twarz nabierze groźnego wyglądu. Z kolei jeżeli jest zbyt cienka, twarz będzie wiecznie zdziwiona.

ZASADA DRUGA

Druga zasada dotyczy łuku, dzięki któremu optycznie można powiększyć przestrzeń ponad okiem. Dzięki ładnie zarysowanemu łukowi, możemy lekko rozświetlić spojrzenie oraz nadać mu lekkości. W związku z tym, tak bardzo ważne jest, by usuwać włoski z tej przestrzeni. Nawet kilka pojedynczych czarnych kreseczek w tym miejscu potrafi rozmyć i tym samym zniweczyć cały efekt.

ZASADA TRZECIA

Ostatnia już zasada mówi o końcówce brwi, czyli części opadającej lekko ku dołowi. Bardzo ważne jest, by ten odcinek nie był zbyt cienki lub za mocno pokierowany w dół. W przeciwnym razie, oko jakby „zamknie się” tym samym tworząc iluzję blisko osadzonych gałek o smutnym i sennym wyglądzie.