Pij dużo wody

0
197
Pij dużo wody

Woda stanowi niemal 70% składu ciała dorosłego człowieka. Jej wpływ na zdrowie i ogólne samopoczucie jest ogromny. Dowiedz się więcej na ten temat czytając artykuł.

Nawet niewielkie odwodnienie jest natychmiast odczuwalne. Większa utrata wody to już zagrożenie życia. Zobacz jak wykształcić w sobie nawyk picia wody, w jaki sposób zyskać tanią i pyszną wodę oraz co możesz uzyskać regularnie się nawadniając.

Dlaczego picie wody jest ważne?

Dorosły człowiek powinien pić co najmniej 2,5 litra wody dziennie. Dla osób uprawiających sport zalecane są jeszcze większe spożycie ze względu na większą utratę wody w czasie wysiłku. Warto jednocześnie pamiętać, że sporo wody przyjmujemy wraz z owocami i warzywami, dlatego zalecane jest ich częste jedzenie.

Woda wspomaga pracę nerek, dzięki czemu toksyny są skuteczniej usuwane z organizmu. Odgrywa także istotną rolę w procesie odchudzania, ponieważ wypełnia żołądek i na dłuższy czas daje uczucie sytości.

W przypadku zbyt małego spożycia wody można poczuć osłabienie i znużenie. U niektórych osób może nawet pojawić się drżenie rąk i zawroty głowy. Na dłuższą metę zbyt małe spożycie wody może doprowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych.

Jak zdobyć najlepszą wodę do picia?

Do picia najczęściej polecana jest woda mineralna. Kupowanie wody w sklepie przez osoby pijące jej dużo (mamy nadzieję, że po lekturze tego artykułu i Ty do nich dołączysz) może stanowić spore obciążenie dla portfela.

Istnieje jednak sposób na zdobycie zdrowej i dobrej wody. Tak naprawdę wszelkie niezbędne minerały zawarte są w wodzie kranowej. Wiele osób mówi, że taka woda jest niezdrowa. Mają one tylko częściową rację – jest ona dobrze oczyszczona, ale faktycznie w niektórych, zwłaszcza starszych instalacjach woda może zostać zanieczyszczona, np. przez brud z rur.

W takiej sytuacji z pomocą przychodzą filtry do wody pitnej, np. dzbankowe marki Dafi. Taki filtr skutecznie oczyści wodę z różnego rodzaju zanieczyszczeń, np. metali ciężkich czy zanieczyszczeń organicznych.

Korzystanie z filtrów to także oszczędności na zakupie wody butelkowanej, mniej śmieci produkowanych przed gospodarstwo domowe oraz brak osadu z kamienia na sprzętach AGD. Warto wiedzieć, że wiele filtrów umożliwia uzyskanie około 200 litrów smacznej wody miesięcznie. Sam koszt filtra można porównać do zgrzewki dobrej butelkowanej wody. Jego przydatność do użycia szacuje się na około 4 tygodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here