Pierwszy lot samolotem – jak się do niego przygotować?

0
221
Pierwszy lot samolotem – jak się do niego przygotować?

Lot samolotem to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań podróżniczych. Dzięki odpowiednio dobranemu rejsowi możliwe jest szybkie dostanie się nawet do bardzo odległych destynacji. Ponadto statystycznie jest to jeden z najbardziej bezpiecznych środków transportu, który przynosi wiele zalet. Są jednak osoby, które jeszcze nigdy nie miały okazji przemieszczać się w ten sposób. Są one zagubione, jak również zestresowane swoim pierwszym lotem. Jednak, by sprawy nie wymknęły się spod kontroli warto wszystko przemyśleć i postępować według poniższego planu.

Stres związany z pierwszym lotem samolotem

Dla wielu ludzi podroż kilka tysięcy metrów ponad ziemią jest bardzo stresująca. Choć nigdy nie przeżyli jeszcze tego uczucia, to podświadomie obawiają się wielu elementów wyjazdu. Stach związany jest przede wszystkim z nieobeznaniem na lotnisku, zachowaniem się organizmu podczas startu lądowania czy samego kilkugodzinnego lotu. Niektórych obawy dotyczą również bezpieczeństwa podróży – nieoczekiwanej awarii, dużych turbulencji. O ile na te ostatnie my, jako turyści nie mamy wpływu, o tyle do wielu elementów możemy odpowiednio się przygotować. Oto lista rzeczy, które należy wykonać przed lotem samolotem.

KUPNO BILETU

Zakup odpowiednich biletów powinien być przemyślany. Podczas tej czynności warto zwrócić uwagę na kilka składowych, którymi są przede wszystkim: czas lotu, ilość przesiadek, miejsce wylotu i lądowania, przewoźnik, cena biletu, usługi w nią wliczone. Ponadto warto wiedzieć, że bilety pozyskane w środku tygodnia i w odpowiedniej odległości czasowej od wylotu są znacznie tańsze i niekiedy w naprawdę okazyjnej cenie. Bilet najlepiej pozyskać za pomocą odpowiednio wybranych stron internetowych – samych przewoźników lub serwisów z nimi współpracujących. Podczas rezerwacji lotu można również wykupić dodatkowe opcje – wybór miejsca, większy bagaż czy wejście bez kolejki.

ODPRAWA

Pierwszą część odprawy najczęściej wykonuje się online – na kilkadziesiąt godzin przed wylotem. Wtedy też wymagane jest podanie i potwierdzenie wszystkich danych osób podróżujących. Kolejnym krokiem jest boarding już na samym lotnisku. Najpierw turyści muszą przejść przez specjalne bramki. Podczas tego etapu należy wyłożyć na taśmę wszystkie rzeczy wykonane z metalu, jak również oddać do sprawdzenia swoje walizki i torebki. Pomyślne zakończenie sprawdzania upoważni nas do przejścia dalej.

PAKOWANIE

Choć dla wielu osób ten etap może być niepotrzebny do omawiania, to w rzeczywistości często pojawią się problemy z bagażem podczas odprawy. Przed wylotem warto poznać zasady panujące w kraju, do którego się udajemy. Należy zapoznać się z lista co wolno, a czego nie należy przewozić. Warto również uwzględnić indywidualne zasady przewoźników dotyczące wielkości bagażu oraz jego wagi.

JEDZENIE NA POKŁADZIE

Mitem jest stwierdzenie, iż na pokładzie nie wolno mieć swojego jedzenia. Każdy podróżny niezależnie od długości lotu może zabrać ze sobą różnego rodzaju przekąski. Jedyną zasadą jest to, by nie wydawały one intensywnego zapachu, a samo ich spożywanie nie przeszkadzało innym turystom.

LEKI LUB ŚRODKI USPAKAJAJĄCE

Dla osób, które boją się latać samolot zalecane jest przyjęcie lekkich środków nasenny, rozluźniających lub wykorzystanie narzędzi, które skutecznie odwrócą uwagę od samego lotu.

CZAS PRZYBYCIA NA LOTNISKO

Dla podróżujących zaleca się odpowiednio wczesne przybycie na płytę lotniska. Podróżujący nie powinny przyjeżdżać na ostatnią chwilę. Odprawa na dwie godziny przez wylotem zaoszczędzi wielu stresów, jak również zapewni spokojne przejście przez wszystkie procedury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here