O czym pamiętać przy wynajmie podnośnika koszowego?

0
1021
podnośniki koszowe

Podnośnik koszowy, to potoczna nazwa kilku rodzajów podestów ruchomych. Maszyny te umożliwiają pracę na wysokościach. Bez nich na przykład montaż reklam wielkopowierzchniowych, naprawa sygnalizacji świetlnej czy pomalowanie bloku byłoby niemożliwe. O czym pamiętać przy wynajmie podnośnika koszowego?

Do czego służą podnośniki koszowe? 

Bez podnośników koszowych praca na wysokościach byłaby znacznie utrudniona lub wręcz niemożliwa. Ruchome podesty są alternatywą dla rusztowań i drabin. Od tych pierwszych są wygodniejsze, głównie ze względu na mobilność. Podnośniki składają się z samochodu, czyli części ruchomej oraz ramienia. Natomiast od drabin są bezpieczniejsze. Ruchome podesty są stabilne i wytrzymują duże obciążenie. Gdzie wykorzystuje się podnośniki koszowe? 

Podnośniki koszowe mają szerokie zastosowanie. Najczęściej możemy je spotkać na placu budowy, ale to nie jedyne miejsce. Ruchome podesty używane są przez straż pożarną. Umożliwiają ugaszenie pożaru  na wysokich piętrach budynków, czy nawet wieżowców. Bez podnośnika niemożliwa by była także instalacja reklamy wielkopowierzchniowej. Tego typu maszyny wykorzystuje się również w przemyśle filmowym. Dzięki nim można odpowiednio oświetlić plan zdjęciowy lub nagrać ujęcia z góry. Podnośniki są niezastąpione przy pracach na wysokościach i bez nich wiele czynności byłoby znacznie utrudnionych.  

O czym pamiętać przy wynajmie podnośnika koszowego?

Ruchome podesty to drogie i specjalistyczne sprzęty. Dlatego też niewiele osób decyduje się na ich zakup. Szczególnie jeśli potrzebne są tylko sporadycznie. Dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest wynajem podnośników http://rent-expert.pl/ na godziny lub doby. Dzięki tej opcji możemy zaoszczędzić pieniądze i zyskać dostęp do profesjonalnego sprzętu. Pamiętaj jednak, że obsługa podnośnika wymaga specjalnego zezwolenia i odbycia kursu. Wraz z wypożyczeniem maszyny zyskujemy dostęp do wykwalifikowanego operatora. 

Wynajmując ruchomy podest, musimy wiedzieć, który rodzaj sprawdzi się najlepiej do naszego zadania. W przypadku pracy w pomieszczeniu i ograniczonej przestrzeni wybierz podnośnik nożycowy. Natomiast szeroki zasięg poprzeczny zapewni podnośnik przegubowy. Ta maszyna umożliwia dostęp do trudno dostępnych miejsc i sięga wyżej niż pierwszy rodzaj. 

Na tym etapie musimy także dowiedzieć się, jaki jest maksymalny udźwig kosza oraz wysokość ramienia. Bardzo ważny jest również stan techniczny maszyny oraz to, czy posiada pełną akceptację UDT, czyli Urzędu Dozoru Technicznego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here