Nieruchomości za miastem

0
373

Nieruchomości za miastem stały się niezwykle popularne zwłaszcza za dużymi miastami. Ludzie, którzy nieustannie pracują i mieszkają w dużych miastach są już zmęczeni zgiełkiem, hałasem i ciągłą gonitwą za wszystkim. Coraz więcej rodzin decyduje się na zakup nieruchomości blisko miast, żeby tylko nie mieszkać w mieście. Wolą codziennie dojeżdżać do pracy godzinę niż godzinę stać w korku. Zaletą domu za miastem jest przede wszystkim cisza i spokój. Doceniają ją zwłaszcza ci, którzy całe dotychczasowe życie mieszkali w zatłoczonym mieście.

Doceniają to, że rano mogą wyjść z kubkiem kawy przed dom i posiedzieć w ciszy. Ceny domów za miastem, nawet oddalonych tylko o 10 -15 km od dużych miast, są kilka razy niższe niż w dużych metropoliach. Zawsze w cenie jest tez z reguły ogród, czy kawałek niezagospodarowanej działki, która można zaaranżować po swojemu. Można tam zrobić zarówno piękny owocowy sad, jak tez ogród w stylu ogrodów wiedeńskich. Jeśli chodzi o wynajem domów w niedalekiej odległości od miast, sytuacja przedstawia się bardzo podobnie. Dla porównania wynajęcie mieszkania w Toruniu, o metrażu ok. 50 metrów to wydatek rzędu 1500 zł w skali miesiąca. Już 10 km za Toruniem wynajęcie małego domu o powierzchni 80 m, z garażem i ogrodem to koszt 600 zl plus media. Nawet koszt codziennych dojazdów do pracy, nie zrówna się z kosztem wynajmu w centrum miasta. Zalety są poza tym znacznie większe. Cisza, spokój, większa przestrzeń.

Aby poszukać dom, w dobrej lokalizacji czasami nie potrzebna nam pomoc agencji nieruchomości. Wystarczy w wolne popołudnie przejechać się wokół naszego miasta. Ogłoszenia o sprzedaży często są wywieszone na płotach tych domów. Już na miejscu, można taki dom obejrzeć i poczuć przez chwile jak milo jest mieszkać z dala od miasta. Niby tak blisko, a jednak kilka kilometrów dalej panują inne zasady. To jak inny świat.. Jeśli natomiast nie znajdziemy nic ciekawego warto zgłosić się do agencji nieruchomości, których w każdym mieście jest bardzo wiele.