Narzędzia i urządzenia ogrodnicze

0
371

Myjki ciśnieniowe to niesamowicie praktyczne urządzenia. Sprawdzają się w każdym gospodarstwie domowym i każdy będzie wiedział, jak ułatwić sobie pracę za ich pomocą. Świetnie nadają się do usuwania trudnych zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Przykładowo, myjki ciśnieniowe, najczęściej znajdują swoje zastosowanie przy myciu samochodów, czyszczeniu elewacji, podjazdów, a także narzędzi i mebli ogrodowych.

Największą zaletą tego wynalazku, jest znaczne zmniejszenie zużycia wody. A to ważne, ponieważ zawsze inwestujemy po to, aby zarobić lub oszczędzić.

Myjki ciśnieniowe to przepływ w strumieniu 300-600 litrów na godzinę. Oszczędzamy również czas i własną pracę. Nie musimy szorować powierzchni, posługiwanie się myjką jest niezwykle wygodne i łatwe, można nawet powiedzieć – „dziecinnie proste”. Kolejna oszczędność? Proszę bardzo! Podczas czyszczenia powierzchni z użyciem ciśnieniowej myjki, nie musimy stosować detergentów i płynów do mycia, ponieważ wysokie ciśnienie z pewnością poradzi sobie z najtrwalszymi zabrudzeniami. Jego wartość to nawet sto pięćdziesiąt bar!

Podczas zakupu myjki ciśnieniowej powinniśmy zastanowić się nad kilkoma czynnikami. Po pierwsze – do czego chcemy wykorzystywać myjkę, a następnie: ile rodzajów strumieni będzie nam potrzebnych, jaka jest wydajność pompy, z której będziemy korzystać, jaka maksymalnie może być wielkość i ciężar urządzenia i czy istnieje możliwość podgrzewania wody.

W zestawie razem z myjką otrzymujemy kilka rodzajów lanc i końcówek, dzięki którym to właśnie uzyskujemy różnego rodzaju strumienie wody. Możliwy jest zakup myjki z dodatkowym pojemnikiem na płyn, a także z wymiennymi szczotkami.