Najlepszy czas na kupno domu i mieszkania

0
312

Szukając mieszkań lub domu na sprzedaż odwiedzamy nie tylko biura, w których dostępne są oferty ogłoszenia nieruchomości, ale też i inne miejsca w których ofert jest tak samo dużo do wyboru. Jednym z takich miejsc jest strona internetowa na której ogłoszenia typu: wynajem mieszkania Kraków, mieszkania sprzedaż Warszawa, mieszkania sprzedaż Poznań, mieszkania sprzedaż Wrocław, mieszkania sprzedaż Kraków, mieszkania sprzedaż Gdynia, czy po prostu nieruchomości na sprzedaż aktualizowane są na bieżąco.

Każdy może znaleźć ofertę dla siebie. Tylko kiedy jest na to odpowiedni czas, żeby na tym nie stracić? Przede wszystkim nasza inwestycja w dom lub mieszkanie powinna być przeprowadzona bardzo rozważnie, nie powinniśmy inwestować w budynki w złym stanie technicznym, ponieważ z biegiem czasu jest to lokata nieopłacalna. Jakie informacje powinniśmy sprawdzić przed kupnem? Jeśli chodzi o rynek pierwotny ważne jest zbadanie wiarygodności dewelopera ( czy ma wszystkie pozwolenia konieczne przy budowie oraz użytkowaniu, czy jest właścicielem działki tej inwestycji). W jakim czasie opłaca się kupić nieruchomość?

W okresach letnich czy zimowych? Z reguły rynek budowlany budzi się wraz z wiosną, natomiast jeszcze w ubiegłym roku taka inwestycja była bardzo opłacalna. Ponieważ w dobie kryzysu koszt mieszkań, domów znacznie malał. W kolejnych latach stratedzy przypuszczają ze ceny wzrosną o 2% lub 3% powyżej inflacji. Zwykle czekamy na kupno nieruchomości z końcem roku, albo na początku następnego ponieważ wydaje się nam że jest to najlepszy czas na zakup, a inwestorzy dadzą na lepszą cenę niż w połowie. Jednak jeżeli osoby prywatne chcą sprzedać np. swoje mieszkanie często podają wygórowaną cenę z której po kilku miesiącach jeśli owa nieruchomość nadal czeka na kupującego, są w stanie negocjować warunki z kupującym o obniżkę. Domy na sprzedaż są najczęściej wystawiane w internecie.

Zawsze warto jest sprawdzić i porównać aktualne oferty na rynku nieruchomości, żeby na tym nie straci i móc zakupić nieruchomość po okazyjnej cenie. Najlepiej zacząć obserwacje rynku pierwotnego oraz wtórnego wraz z początkiem roku.