Moda we wnętrzu na styl shabby chic

0
364

Moda we wnętrzach tak jak moda odzieżowa wciąż ulega przeobrażeniom. Wziąć pojawiają się nowe trendy. Jednym z nich w ostatnich latach jest styl shabby chic. Jest to wymarzona stylistyka dla wszystkich marzycielek i romantyczek.

Jest to swego rodzaju połączenie eklektyzmu, modnego ostatnio retro czy vintage. Styl ten jest bardzo kobiecy, pełno w nim pastelowych odcieni barw, kwiatowych wzorów czy mebli utrzymanych w stylu secesyjnym. Co więcej zwolennicy tego stylu nawet umyślnie postarzają wygląd niektórych mebli by utrzymać pożądany efekty. Jest to styl diametralnie różny od minimalizmu, nie każdy będzie się w nim dobrze czuł.

Pełno we wnętrzu shabby chic przeróżnych dodatków, porcelanowych figurek, starych pięknych przedmiotów, pudełek czy koszy. Meble można z powodzeniem własnoręcznie postarzać poprzez przecieranie białej farby na drewnianych elementach. W shabby chic będzie królować koronkowy obrus na stołach, koronkowe firanki w oknach, kwiatowe wzory na pastelowych poduszkach, jasne odcienie barw na ścianach. Mało, który mężczyzna wytrzyma takie natężenie kobiecości we wnętrzu. Styl shabby chic jest więc idealny dla niepoprawnych romantyczek, jak również dla ceniących stare eleganckie meble i przedmioty.