Metraż mieszkania już nie jest najważniejszym czynnikiem

0
283

Metraż mieszkania już nie jest najważniejszym czynnikiem

Jeszcze wcale nie tak dawno temu osoby kupujące nowego mieszkania od deweloperów przede wszystkim zwracały uwagę na cenę oraz wielkość takiego mieszkania. Efektem są setki szarych i mało ciekawych budynków, które jednak oferowały stosunkowo przestronne mieszkania w przystępnej cenie. Te czasy zaczynają jednak powoli mijać. Standard życia w naszym kraju stale się polepsza, bardziej zapatrujemy się także na zachodnich sąsiadów i chcemy żyć równie elegancko jak oni. Efekt jest taki, że drastycznie zmieniają się trendy na rynku nieruchomości nowych. Dzisiaj już nie tylko cena, ale często także i wygląd budynku jest bardzo ważny dla kupującego.

Nowoczesne i stylowe budynki

Bardzo wiele osób, w szczególności młodych, zwraca dzisiaj uwagę na to jak wygląda budynek, w którym to planuje się kupić mieszkanie i zamieszkać. Ładny budynek sprawia, że ludzie ci czują się bardziej prestiżowo, a zyskują na tym również deweloperzy, gdyż tego typu obiekty cieszą się teraz największym zainteresowaniem. Efekt jest taki, że współczesne inwestycje budowlane to już nie prostokątne, szare i smutne budynki, ale bardzo nowoczesne i fantazyjne konstrukcje, które dodatkowo często są estetycznie ozdabiane. Dla kupujących ważne jest także wnętrze. Klatki schodowe są przestronne, często przeszklone, pełne kamiennych wstawek, a windy duże, ciche i bardzo szybkie. Nie bez znaczenia jest także miejsce garażowe pod budynkiem. Ludzie cienią sobie to rozwiązanie, gdyż droga między samochodem i mieszkaniem jest przyjemna niezależnie od panujących warunków pogodowych, a i sam pojazd jest bezpieczny. Do tego zimą nie trzeba go odśnieżać, a to kolejny ważny element.

Przestrzeń wspólna

Pojawia się także coraz więcej projektów, w których to kilka budynków tworzy pewną zamkniętą przestrzeń po środku, która oczywiście nie jest w żaden sposób zadaszona. To kolejna moda. Mamy tam kawałek terenu zielonego, który często dzielony jest na ogródki pielęgnowane przez poszczególnych mieszkańców kompleksów. Między ogródkami mamy alejki, gdzieś po środku plac zabaw, parę ławeczek i całość oczywiście ogrodzona. Takie inwestycje cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem na rynku nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here