Liposukcja brzucha – przebieg, ćwiczenia i dieta

0
193
Liposukcja brzucha – przebieg, ćwiczenia i dieta

W czasach gdy wygląd zewnętrzny ma wielkie znaczenie w wielu dziedzinach życia, większa część osób poszukuje rozwiązań, które w krótkim czasie udoskonali powierzchowność. Najwięcej problemu z tkanką tłuszczową powoduje brzuch. Terapie wyszczuplające brzuch przeprowadzone pod okiem fachowców, ewidentnie minimalizują tkankę tłuszczową, przyspieszają jej spalanie, pobudzają krążenie i ujędrniają skórę. W połączeniu z dobraną dietą i ćwiczeniami, zabiegi odchudzające brzuch pomogą prędzej uzyskać szczupłą sylwetkę.

Liposukcja brzucha jest zabiegiem polegającym na usuwaniu nadmiaru tłuszczu z wyselekcjonowanych okolic ciała. Nie jest wyjściem na odchudzanie, przynosi szansę modelowania figury. Jego sprawą nie jest obniżenie masy ciała, a zmiana kształtu i proporcji. W trakcie zabiegu usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej z brzucha, pozostawiając pod skórą warstwę tkanki tłuszczowej grubości 1cm.

Nie wolno usuwać za bardzo dużej ilości tkanki tłuszczowej , by nie doszło do powstania dysproporcji skóry. Odsysanie tłuszczu łączy się po operacji z koniecznością używania silnego ucisku elastycznego okładów modelujących, takich jak spodenki gorsetowe, bądź rajstopy elastyczne. Trzeba je nosić przez kolejne 6 tygodni. Chociaż cena takiego zabiegu nie jest malutka, sporo ludzi oddaje się owej procedurze pozbycia się tłuszczu.

Odsysanie tłuszczu realizowane jest z zasady w znieczuleniu przewodowym, ale akceptowalne jest również znieczulenie całkowite. Sondę wprowadza się poprzez malutkie nacięcia skóry czynione w punktach najmniej zauważalnych.

U ludzi zdrowych, których skóra na brzuchu uległa pokaźnemu rozciągnięciu wykonalna jest plastyka brzucha. Z wiekiem skóra staje się mniej sprężysta, a tkanka tłuszczowa trudniejsza do spalenia. W efekcie powstają nieładne fałdy luźnej skóry, których nie da się całkowicie stracić za pomocą treningów. Zabieg ma na celu przede wszystkim poprawę wyglądu sylwetki, brzucha, również nastroju. Nadzwyczaj znacząca jest świadomość, że sama operacja nie rozwiąże w całości kłopotu. Aby uratować smukłą sylwetkę, powinno się zastosować należytą dietę, również zestaw systematycznych ćwiczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here