Kuszące wyprzedaże

0
250
Kuszące wyprzedaże

Wyprzedaż, sale, clearance … mnóstwo słów i jedno znaczenie. Obniżki cen odzieży, które trwają już w najlepsze. I odkąd zagościły na polskim rynku Polacy je pokochali. Nie ma, bowiem, chyba nic fajniejszego od kupienia upatrzonej już dawno spódnicy, bluzki czy torebki w niższej cenie…niższej nawet o 70%. Robi wrażenie, nieprawdaż? Przyjrzyjmy się zatem bliżej tematowi wyprzedaży.

Gdzie kupować na wyprzedażach?

Najlepiej wszędzie tam, gdzie w normalnej sytuacji nie pokusilibyśmy się o wejście do sklepu czy zakup ciuchów. Mowa tu o sklepach firmowych, gdzie za ceną podąża jakość. To także znane sieciówki odzieżowe zlokalizowane w centrach handlowych czy na głównych ulicach miast. Tym samym kupując na wyprzedaży zyskujemy podwójnie, świetnej jakości odzież w dużo niższej cenie.

Co kupić na letniej wyprzedaży, jeżeli lato dobiega końca?

Jak sama nazwa wskazuje wyprzedaże odzieży organizowane latem to przede wszystkim wyprzedaż letnich kolekcji. Ale niekoniecznie. W sporej ilości sklepów, bowiem, na wyprzedażach dostrzec znaleźć również można odzież z kolekcji wiosenno- jesiennej (oczywiście minionego sezonu), a nawet zimowej.

Zastanawiając się, co właściwie kupić, jeżeli dni i noce robią się coraz zimniejsze, a za rok moda może się zmienić, weźmy pod uwagę kilka czynników:

1. Unikajmy kolejnej rzeczy w tym samym stylu. Czy piętnasta, bowiem, spódnica lub bluzka, w których na co dzień raczej nie chodzimy to słuszny wybór, jeśli „za” przemawia tylko niska cena?
2. Rozmiar odzieży- nie zakładajmy, że na pewno przytyjemy lub schudniemy, więc zakup rozmiaru większego/ mniejszego (tylko dlatego, że naszego nie ma) nie ma sensu.
3. Jakość materiału, wciąż jest ważna! Nie kupujmy rzeczy wątpliwej jakości, której nigdy nie założymy, czy nawet z niewielkim defektem, bo nigdy tego nie „naprawimy”.
4. Stawiajmy na klasyki, czyli rzeczy, które nigdy nie wyjdą z mody i w których my się dobrze czujemy, czyli koszule, spodnie, spódnice czy sukienki o klasycznych krojach i kolorach. Jeżeli mamy ochotę zaszaleć, zróbmy to, ale kupmy jedną, dwie rzeczy w neonowym kolorze czy mikro długości i na tym poprzestańmy.

A o czym pamiętać należy?

Kupując na wyprzedażach w sklepach stacjonarnych mamy prawo do zwrotu towaru, jeżeli sklep wyraża taką chęć/ wolę. W tym przypadku również sklep dyktuje warunki zwrotu (zwrot w oryginalnym opakowaniu, z metkami etc.) dlatego dopytajmy o powyższe w trakcie zakupów.

Braku możliwości zwrotu towaru, natomiast, możemy spodziewać się w momencie kupienia odzieży z defektem, który był widoczny i który w dużej mierze spowodował obniżkę ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here