Kupno mieszkania kiedyś i dziś

0
275
Kupno mieszkania kiedyś i dziś

Kiedyś mieszkania były jedynie komunalne i by je dostać trzeba było złożyć odpowiednie dokumenty. Aktualnie w posiadanie mieszkania może być każdy, kto ma odpowiednie środki finansowe, bądź ma możliwość otrzymania kredytu hipotecznego. Jest to coraz częściej wykorzystywane, ponieważ nawet gdy ceny mieszkań spadają zakup mieszkania jest jak najbardziej opłacalny.

Wiele osób zada pytanie po co kupować mieszkanie, skoro jego wartość spadnie po krótkim czasie. Odpowiedź jest bardzo prosta. W miastach akademickich takich jak Wrocław mieszkania są na wagę złota, ponieważ wielu właścicieli wynajmuje je studentom. Dzięki opcji wynajęcia mieszkania okazuje się, że to lokatorzy spłacają kredyt za nas, a nawet płacą więcej, z czego my mamy zarobek. Dzięki temu kredyt spłaca się bezproblemowo, a jeśli zapłaciliśmy gotówką, wtedy z miesiąca na miesiąc mieszkanie nam się zwraca. Przy aktualnych cenach wynajmu mieszkań jest to inwestycja, która zwraca się po bardzo krótkim czasie.

Wystarczy rozejrzeć się na rynku nieruchomości by stwierdzić, że rozwiązanie to jest bardzo popularne. W miastach akademickich wielu studentów chce wynająć mieszkanie, ponieważ studenci nie mogą liczyć na kredyt hipoteczny. Dzięki inwestorom możliwe jest wynajmowanie nowych mieszkań, które oferują dużo wyższy standard od najczęściej wynajmowanych starych kamienic, które w większości znajdują się w stanie niekoniecznie zdatnym do zamieszkania. Inwestycje w nowe mieszkania stają się ostatnimi czasy źródłem zarobku dla wielu osób, które posiadają mieszkanie, w którym sami zamieszkują, a drugie kupują specjalnie na wynajem.

Jedyną inwestycją dodatkową jest konieczność zakupu mebli oraz sprzętu, jednak gdy skorzysta się z ofert sprzętu używanego okaże się, że jest to sprawa całkowicie groszowa, która nie wpłynie w żaden sposób na koszty wynajmu mieszkania. Gdyby jeszcze właściciele takich mieszkań pod wynajem ustalali cenę, która rzeczywiście jest adekwatna do standardu wszystko byłoby idealne, ponieważ studentów jak i innych ludzi stać by było na wynajem takiego mieszkania od właściciela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here