Kot olbrzym zamiast psa

0
171
Kot olbrzym zamiast psa

Kiedy marzysz o futrzanym towarzyszu, który nie jest taki absorbujący jak piesek, jednak też towarzyski, który choć uwielbia spacerować na dworze, równie świetnie jest mu w domu – nie potrzebuje w związku z tym ciągłego wyprowadzania, nie spędza całego dnia pozwijany na łóżku, a do tego jest niezwykle śliczny i dostojny – koty norweskie stanowią idealny wybór.

Bywają to olbrzymie koty, o prześlicznej sierści, co wbrew wszystkiemu nie potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji. Posiadają lekko tajemnicze mordki okolone kryzą, baczne oczy, rysiowe uszy oraz niezwykle puszyste, długaśne ogonki.

Koty norweskie, jak nazwa wskazuje, obdarowują dużą miłością drzewa – ubóstwiają się wdrapywać oraz ich cechą charakterystyczną jest charakterystyczny układ pazurów, dzięki czemu mają możliwość spacerować po drzewach łebkiem w dół.

Zdecydowanie nie są to odludki – wspaniale gdyby mogły posiadać obok siebie kociego towarzysza, jednak zakumplują się także z pieskiem, również z królikiem. Tak samo dobrym przyjacielem będzie mimo to człowiek. Koty tego typu kochają towarzyszyć jednostkom w zwykłym życiu. Są dynamiczne a także jak wszystkie kociaki wścibskie – wskakują do każdej torby, bądź pudełeczka. Uwielbiają przysłuchiwać się pogawędkom, a często one także w takiej uczetniczą. Przyzwyczajają się do własnego lokum a także lokatorów.

Należy również mieć na uwadze, iż są to kociaki duże, wyraźnie większe od zwykłych dachowców, silnie umięśnione, a ta rzecz przy niekrótkim futerku zapewnia rzeczywiście imponujące proporcje.

Rasa taka jest rasą prawdziwą, nie została uformowana przez człowieka. O ile organizujesz zakup takiego kotka, upewnij się, że oferuje je zarejestrowana hodowla kotów norweskich leśnych oraz pójdź do niej, żeby spostrzec jak traktowane są w niej zwierzątka – czy kotki traktowane są jako kompani, lub niczym towar – ponieważ choć kociak ten na ogół jest ochoczy, towarzyski i przyjaźnie nastawiony, to jego temperament w ogromnej dozie formuje prymarny czas „wychowania”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here