Jakie są mleka po 1 roku życia?

0
137
Bebilon 3

Czy warto podawać rocznemu dziecku mleko modyfikowane?

Podejść na temat tego, czy maluchy, które ukończyły pierwszy rok życia należy karmić mlekiem modyfikowanym, jest wiele. Każdy rodzic musi samodzielnie podjąć decyzję na temat tego, czy chce korzystać z takiego mleka. Warto podkreślić, że w niektórych sytuacjach, dziecko będzie jadło takie mleko nawet po ukończeniu drugiego roku życia. I nie ma w tym nic złego!

Maluszek, który ukończył pierwszy rok życia, w dalszym ciągu jest na etapie rozszerzania diety, co oznacza, że większość dzieci nadal je mleczne posiłki. Mleko może być pokarmem matki lub też mlekiem modyfikowanym. Jeżeli szukasz dobrego mleka, dedykowanego dzieciom, które ukończyły pierwszy rok życia, to Bebilon 3 będzie doskonałym wyborem.

Wybierz produkt dedykowany rocznym maluchom

Mleka modyfikowane zawierają odpowiednią ilość białka, tłuszczu oraz węglowodanów, potrzebnych dzieciom w konkretnym wieku. Dlatego też, warto zwracać uwagę na oznaczenia znajdujące się na opakowaniach. Mleka oznaczone nr 1, dedykowane są dzieciom do szóstego miesiąca życia, te oznaczone nr 2 maluchom w wieku 6-12 miesięcy, a ta, na których znajduje się nr 3, dedykowane są dzieciom, które skończyły roczek.

Kiedy należy podawać dziecku mleko modyfikowane po 1. roku życia?

Jeżeli nie chcesz karmić swojego maluszka produktami mlecznymi, a jednocześnie chcesz go odstawić od piersi, to mleko modyfikowane stanie się niezbędnym elementem jego diety. W takim mleku będą się bowiem znajdowały składniki odżywcze, niezbędne do prawidłowego rozwoju. Jednocześnie jednak warto pamiętać, że mleka typu Bebilon 3, czy też produkty innych marek, nie mogą być jedynym pokarmem dla rocznych dzieci. Maluchy w tym wieku powinny już spożywać posiłki stałe i mieć stosunkowo urozmaiconą dietę.

W tym miejscu warto podkreślić, że dziecięcy organizm wie, co jest dla niego najlepsze. Dlatego też, niektóre maluchy przestają jeść mleko modyfikowane przez ukończeniem pierwszego roku życia, inne jedzą je mając ukończone dwa latka. Jeżeli chcesz spróbować odstawić mleko modyfikowane, koniecznie rób to stopniowo. Zacznij powoli, zamieniając mleczne posiłki na posiłki stałe. Jeżeli jednak twoje dziecko nie będzie chciało jeść stałych posiłków – nic na siłę. Pamiętaj, że każde dziecko jest inne i rozwija się w innym tempie. Roczny maluch jedzący mleko zmodyfikowane nie jest niczym niepokojącym. Jeżeli twoje dziecko rozwija się prawidłowo i nie cierpi z powodu jakichkolwiek zdrowotnych problemów, spokojnie możesz mu podawać mleczne posiłki, wykonane np. z mleka Bebilon 3. Kiedy maluch poczuje się gotowy, na zmianę diety, prawdopodobnie szybko to zauważysz. A do tego czasu, dbaj o to, żeby podawane mu posiłki były odżywcze i zawierały odpowiednią poszczególnych składników. Aby mieć pewność, że dostarczasz swojemu dziecku tego, co najlepsze, staraj się podawać mu posiłki przygotowane z produktów renomowanych marek, takich jak np. Bebilon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here