Jak się zrelaksować? Kilka sprawdzonych sposobów.

0
319
Jak się zrelaksować? Kilka sprawdzonych sposobów.

Życie bywa stresujące, zgadzacie się? Każdego z nas dotyka stres – uczucie szybszego bicia serca, pocących się dłoni, bólu brzucha i wiele innych nieprzyjemnych ,,objawów’’. Życie bywa także męczące, prawda? Praca, szkoła, dzieci, mąż czy żona – wszystkiemu trzeba poświęcić czas oraz dość często sporą dawkę nerwów. Mamy więc prawo czuć się zestresowani i zmęczeni. Najlepszym sposobem na zregenerowanie sił jest oczywiście relaks. W jaki sposób się zrelaksować? Już wam podpowiadam.

{h1}Twoja chwila ciszy.{h1/}

To bardzo, ale to bardzo dobra metoda na wyciszenie się, uspokojenie. Spróbuj znaleźć w ciągu dnia przynajmniej 5 – 10 minut ciszy. Zaszyj się na tę chwilę w jakimś spokojnym, odosobnionym miejscu, usiądź i weź kilka głębokich wdechów. Wciągnij mocno powietrze przez nos i wypuść lekko przez usta. Dodatkowo powtarzaj sobie w myślach lub na głos: ,,Spokojnie’’ lub ,,Jest dobrze’’. Może wam się wydawać, że to powierzchowna taktyka, lecz naprawdę działa. Polecam jej używać zwłaszcza w sytuacjach stresowych.

{h2}Rób to, co sprawia Ci przyjemność.{h2/}

Nie jest tajemnicą, że każda czynność, rzecz czy nawet jedzenie, które ludzie lubią, sprawia im radość. Myślę, że jak najbardziej warto to wykorzystać do zrelaksowania się. Masz jakieś zainteresowanie? Znajdź chociażby pół godziny, żeby je rozwinąć, i żeby wywołało na twojej twarzy uśmiech (A pamiętaj, że z uśmiechem zawsze Ci do twarzy.). Może obejrzenie komedii poprawi Ci humor i zrelaksuje? A co powiesz na ciepły, smaczny posiłek lub słodki deser? Zdecydowanie obydwa dodadzą Ci energii.

{h3}Odprężająca kąpiel – czyż nie brzmi zachęcająco?{h3/}

Wyobraź sobie powrót do domu po ciężkim dniu pracy i wannę wypełnioną ciepłą wodą, pianą oraz unoszącymi się słodkimi zapachami płynów do kąpieli…Kto by się temu oparł? Dlatego szczerze polecam dłuższe leżenie w wannie, w przyjemnie ciepłej i pachnącej wodzie. Możesz oczywiście postawić także zapalone, zapachowe świeczki wokół wanny. Wzmocni to nastrój, zaś piękne zapachy będą Cię jeszcze bardziej odprężać, kiedy zamkniesz oczy i być może będziesz sobie wyobrażać, że znajdujesz się na upragnionym urlopie, gdzieś na egzotycznym zakątku świata.

{h4}Co powiesz na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu?{h4/}

Ruch plus świeże powietrze to świetny duet, pozwalający na zrelaksowanie się. Wiadomo, że pogoda nie zawsze zachęca do wyjścia na dwór, jednak kiedy jest taka możliwość, to bez zastanowienia – korzystaj. Spacer po parku? Przejażdżka rowerem? Może bieganie? Na pewno obiło Ci się o uszy, ale nie wiem czy pamiętasz, dlatego powtórzę: ,,Wysiłek fizyczny wytwarza hormony szczęścia’’. Przyczynia się również w dużej mierze do szczupłej sylwetki i zdrowia. Tyle zalet, korzystaj!

To proste sposoby na zrelaksowanie się, ale efektywne. Mam nadzieję, że wam pomogą zwyciężyć stres i zmęczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here