Jak rozliczyć pit przez Internet?

0
853
E-pity

Jednym z głównych obowiązków każdego podatnika, jest rozliczenie się ze swoich dochodów z zeszłego roku. Na szczęście, dzisiaj nie ma konieczności osobistego udawania się do urzędu skarbowego, ponieważ wszystko można załatwić z poziomu osobistego komputera z Internetem, z własnego domu. E-pity, czyli elektroniczne deklaracje, cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich podatników. 

Jakie formularze możemy rozliczyć przez Internet?

Większość deklaracji rozliczamy do końca kwietnia, wszystko jednak zależy od formularza, na który się zdecydujemy. E-pity złożymy za pomocą dedykowanej strony internetowej, z którą poradzą sobie nawet laicy komputerowi, nie trzeba więc martwić się o to, że coś przeoczymy czy czegoś nie zrozumiemy. Program, krok po kroku przeprowadza nas przez wszystkie pola deklaracji, dzięki czemu prawdopodobieństwo błędu jest naprawdę minimalne. Aby prawidłowo rozliczyć e-pity potrzebujemy dowodu osobistego, datę urodzenia, numer PESEL lub NIP, a także jeśli w zeszłym roku był składany pit przez Internet, kwotę przychodu. Jeśli po raz pierwszy rozliczamy deklarację elektroniczne, w miejsce przychodu z poprzedniego roku wpisujemy „0”. 

Przez Internet mamy możliwość skorzystania z najbardziej popularnych deklaracji, po które najczęściej sięgają Polacy. Jest to przede wszystkim formularz PIT-37, który jest powszechną deklaracją rozliczeniową. Dodatkowo, e-pity dają możliwość rozliczenia swoich przychodów w deklaracji: PIT 28, PIT 36, PIT 36-L, PIT 37, PIT 38, PIT 39. To co jest najbardziej istotne, to fakt, że wszystkie te dokumenty można złożyć internetowo razem z koniecznymi załącznikami. Mamy więc możliwość kompleksowego dodania do zeznania podatkowego wszystko to co niezbędne. 

Co zyskujemy rozliczając pit przez Internet? 

E-pity to bezpieczna i darmowa metoda na to, by rozliczyć się ze swoim urzędem skarbowym. Wybranie takiego sposobu na wykazanie swoich dochodów jest przede wszystkim bardzo szybkie. Dodatkowo rozliczenie pitów można dokonać z dowolnego miejsca, o dowolnej porze. Wystarczy tylko komputer z dostępem do Internetu oraz podstawowe dane, identyfikujące podatnika. 

W przypadku popełniania pomyłki w swojej deklaracji pit, mamy również możliwość złożenia stosownej korekty przez Internet. Nawet w przypadku takiego formularza, można więc skorzystać z programu e-pity i bez konieczności osobistego odwiedzania urzędu skarbowego, dokonać swojego obowiązku podatkowego. Zaoszczędzimy dzięki temu mnóstwo czasu oraz nerwów, które zwykle traciliśmy podczas takich wizyt. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here