Jak posiadanie pasji pozytywnie wpływa na ludzi?

0
265
Jak posiadanie pasji pozytywnie wpływa na ludzi?

Nie wyższe wykształcenie, certyfikaty i ukończone kursy. One może są potwierdzeniem jakiś zainteresowań, ale nie zawsze. Dużo młodych ludzi po prostu „zbiera papierki” by CV lepiej wyglądało. To PASJA odgrywa kluczową rolę w życiu każdego człowieka. Zaczyna się od małego hobby, a gdy zainteresowanie danym tematem wzrasta i pragniemy zdobywać wiedzę w tym zakresie, to dobry znak – bo zaczynamy odkrywać w sobie pasje. Nie porzucaj tego, nie poddawaj się jeśli coś wyjdzie nie tak, nie słuchaj innych, że się do tego nie nadajesz jeśli kilka dni temu byłeś w głębi przekonany, że sprawia Ci to ogromną radość i niedaleko Ci to profesjonalizmu.

Taniec

Współczuję ludziom, którzy nie tańczą. Wiem, wiem.. oni mówią: „Ja nie lubię tańczyć, dlatego nie tańczę.„

Ale to tak nie jest, prawda jest taka, że Nie tańczysz, bo Nie chcesz, wstydzisz się. Taniec jest wpisany w życie człowieka i jest tak samo ważny jak mówienie czy chodzenie.

Zobaczcie ile ludzi w ostatnim czasie doceniło bieganie. A jeszcze kilka lat temu, gdy biegałam wokół osiedla śmiano się ze mnie, dokuczano i wyzywano. Tak samo jak teraz śmieją się z tańczących facetów – bo to niby gejowskie. Ruch jest nam potrzebny i basta. Taniec ma tą zaletę, że możesz poruszać ciałem na wiele sposobów, a każdy ruch jest dyktowany muzyką. To piękne uczucie czuć w sobie muzykę i móc poruszać się w jej rytm. Ciało i umysł po jednej tanecznej nocy jest pozytywnie naładowany na kilka następnych dni. Cudownie jeśli masz do tego partnera, bo cudownie jest przeżywać taki stan z drugim człowiekiem, który czuje to samo co ty.

Gotowanie

Nie ma ludzi, którzy tego nie potrafią. Zgodzę się jedynie co do tego, że doprawianie potraw jest już sztuką i trzeba mieć coś więcej niż tylko umiejętność mieszania w garze.

Ten kto mówi, że nie potrafi gotować, po prostu jest leniem. Nie zwalajmy winy na Matki, bo jakby tak jeden z drugim poszedł za młodu pomóc Matce w kuchni, to nauczyłby się gulasz zrobić, zupę ugotować, naleśniki usmażyć. Jak się wtedy nie chciało, to i teraz się chcieć nie zachcę. A jak jeszcze trafi się Dobra żona, to nie ma sensu w ogóle się starać. A jak przyjdzie taki dzień, że sam w domu zostanie, to kanapki sobie zrobi, piwo wypije, mecz obejrzy przy chipsach i będzie git.

Umiejętność gotowania jest bardzo ważna w życiu. Jak można nie móc zrobić sobie ulubionego dania samemu ? No jak? Czekać aż ktoś zrobi, zamówić w knajpie? Przecież samodzielne gotowanie w warunkach domowych nie tylko przynosi satysfakcję, ale daje dużo lepsze doznania smakowe. Nie wszyscy mają do tego smykałkę to fakt, ale wszystkiego można się nauczyć, gotowania dla siebie też!

Tworzenie

Zrobić wspólnie z synem latawiec. Jaka to frajda dla dziecka. Były listewki, sznurek, papier a jest latawiec, który teraz puszcza razem z Tatą na plaży. Nie jakiś tam kupiony w pobliskim kiosku, z plastiku, z jaskrawym stworem na przodzie.

Uszyć sukienkę, zamiast szukać po wszystkich sklepach tej wymarzonej. Jaka to satysfakcja, jaka duma i dobre samopoczucie, bo jest taka jaką chciałaś.

Zrobić makijaż koleżance, pomalować paznokcie Mamie, a może ułożyć włosy w kok ukochanej Cioci. Ty się cieszysz, że ktoś jest Ci wdzięczny, bo zrobiłaś coś twórczego.

Ludzie, którzy nie tworzą prędzej czy później zagubią swój sens, zgnuśnieją. I dużo jest takich co spędzają większość dnia w pracy wykonując czynności powtarzające się po kilkadziesiąt razy na godzinę, a efekt tego jest jedynie taki, że ktoś to zabierze, coś do tego dorobi i przekaże dalej. Niby coś tworzą wspólnie, ale satysfakcję z tego ma jedynie ten kto na tym zarabia grube pieniądze. Wieczorem zasiadają tacy wymordowani pracą „nietwórczą” i oglądają bezmyślnie telewizor, bo wydaje im się, że tylko w ten sposób mogą odpocząć. Przyśnie taki pewnie, potem zbudzi się coś zje i stwierdzi, że jednak idzie spać, bo jutro trzeba wstać do pracy „nietwórczej”. Oni nie robią nic ważnego, nic co dawałoby im satysfakcję, bo człowiek potrzebuje twórczości własnej. Potrzebuje zrobić coś dla siebie i innych, coś co będzie cieszyć oko a dusza będzie skakać z radości, bo zrobiłem to sam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here