Jak otworzyć zatrzaśnięty samochód?

0
691
ślusarz

Samochód zapakowany, jesteśmy gotowi do drogi, zamykamy bagażnik i nagle orientujemy się, że kluczyki zostały w środku. Samochód zatrzaśnięty, a my nie możemy dostać się do środka. Każdy z nas przynajmniej raz się w takiej sytuacji znalazł. Co zrobić w takim przypadku? Na pewno nie szarpać za drzwi i nie wybijać szyby. Zadzwoń za to po ślusarza. Zobacz co robić, kiedy zatrzaśniesz kluczyki w samochodzie. 

Zatrzasnąłem kluczyki w samochodzie : co dalej?

Nowe samochody mają system, który powinien zabezpieczać przed takimi sytuacjami. To znaczy, że kiedy kluczki są w środku samochód nie powinien się zatrzasnąć. Jednak elektronika potrafi być zawodna i nie zawsze system zadziała. Jednak stare samochody takiego systemu awaryjnego w ogóle nie posiadają. Wystarczy chwila nieuwagi i kluczyki zostają uwięzione w pułapce. Co możemy w takiej sytuacji zrobić? Na pewno nie panikować, jeśli masz kluczyki zapasowe, to najlepszym rozwiązaniem będzie zawrócenie się po nie. Jednak nie każdy dodatkową parę posiada. Drugą opcją jest zadzwonienie po ślusarza https://www.pogotowie-zamkowe-lodz.pl/

Ślusarz to wykwalifikowany specjalista, który posiada uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki temu mamy pewność, że nie tylko szybko otworzy nasz samochód, ale także nie uszkodzi zamka. Otwieranie awaryjne z całą pewnością będzie tańsze niż naprawa zamka lub wymiana szyby. Dlatego nie próbuj otwierania zatrzaśniętego samochodu na własną rękę. Ceny zaczynają się już od 130 zł w ciągu dnia. Nieco więcej będziesz musiał zapłacić za usługę nocną, jednak dalej to bardziej opłacalne rozwiązanie niż samodzielna majsterka. 

Czego nie robić? 

Jeśli zatrzaśniesz kluczyki w samochodzie, to najgorsze co możesz zrobić to zacząć panikować. Szczególnie jeśli w środku znajdzie się również telefon. Zanim sięgniesz po kamień do wybicia szyby, weź kilka głębokich wdechów. Rozejrzyj się dookoła – na pewno znajdzie się  jakich przechodzień, który będzie mógł Ci użyć telefonu. Zadzwoń po ślusarza i czekaj na pomoc. 

Nie próbuj otwierać samochodu na własną rękę. Dlaczego? Zamki samochodowe są delikatnym mechanizmem, który łatwo uszkodzić. Wkładając w niego ostre przedmioty i nie umiejętnie manipulując możemy ten system zniszczyć. Nawet nieodwracalnie. Zapłacimy wtedy nie tylko za otworzenie samochodu, ale także za naprawę lub wymianę zamka. A musisz wiedzieć, że jest to dużo droższa usługa niż otwieranie awaryjne. Czasem może okazać się, że samochód trzeba będzie holować. W takim przypadku możesz zamówić samochód zastępczy, który posłuży Ci na czas niedyspozycji Twojego pojazdu. 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here