Jak oczyszczać różne rodzaje cery?

0
199
Jak oczyszczać różne rodzaje cery?

Cera sucha, cera tłusta, cera trądzikowa, pękające naczynka, zatkane pory– niezależnie od rodzaju skóry i problemów, z jakimi się borykamy, oczyszczanie twarzy jest niezbędne. Głównym pytaniem nie jest problem, czy oczyszczanie twarzy jest potrzebne, ale w jaki sposób należy to robić, oraz jakich kosmetyków potrzebujemy. Zarówno żel do twarzy jak i tonik do twarzy to podstawa oczyszczania. Jak jednak wybrać ten odpowiednie? Przekonajmy się, jaki sposób na oczyszczenie buzi jest najlepszy. Sprawdźmy także, jakie miejsce w pielęgnacji zajmuje peeling twarzy!

Oczyszczanie twarzy – jakie ma znaczenie?

Wszyscy wiemy, że oczyszczanie twarzy jest ważne. Nie wszyscy jednak wiemy po co jest to nam tak naprawdę potrzebne. Oczywiście, oczyszczanie twarzy z makijażu nie potrzebuje żadnego wyjaśnienia. Skóra zablokowana fluidami, maskami i pudrami musi mieć możliwość oddychania w trakcie snu. Położenie się do łóżka bez demakijażu jest wykluczone! Co z myciem buzi wtedy, kiedy wydaje nam się, że jest ona czysta? Każda cera wymaga specjalnego traktowania, dlatego warto jest przyjrzeć się każdej z nich osobno.

Oczyszczanie twarzy suchej

Pielęgnacja cery suchej to klucz w utrzymaniu jej w dobrej kondycji i atrakcyjnym wyglądzie na dłużej. Niestety, posiadaczki cery suchej są dużo bardziej narażone na wczesne powstawanie zmarszczek. Jest to także cera, która jest dużo bardziej podatna na pękanie naczynek, występowanie zaczerwienień i podrażnień. Dlatego właśnie sposób, w jaki oczyszczamy suchą cerę ma znaczący wpływ na jej wygląd.

Korzystaj wyłącznie z kosmetyków bez alkoholu, przeznaczonych do cery suchej, które są hipoalergiczne. Unikaj mydła i wody z kranu. Po oczyszczaniu skóry odpowiednim żelem lub pianką, koniecznie nałóż na buzię tonik, który odpowiada za utrzymanie odpowiedniego pH, zapobiegając przesuszeniu twarzy.

Oczyszczanie twarz trądzikowej

Twarz trądzikowa musi być oczyszczana każdego dnia, rano i wieczorem. Podobnie, jak w przypadku cery suche, do mycia nie wolno stosować mydła. Osoby dotknięte trądzikiem zwalczają go zazwyczaj środkami przesuszającymi skórę, dlatego dodatkowe przesuszenie jest wyjątkowo niewskazane.

Oczyszczanie twarzy tłustej

Posiadacze cery tłustej dobrze wiedzą, że tylko regularne oczyszczanie pomoże im zachować skórę w dobrym stanie. Wbrew pozorom, cera tłusta także może ulec wysuszeniu. Stosując kosmetyki na bazie alkoholu narażamy naszą skórę na nadprodukcję sebum, przez co pory będą jeszcze bardziej zatkane, a ryzyko pojawienia się niedoskonałości wzrośnie.

Oczyszczanie twarzy dla każdego

Mimo różnic w pielęgnacji różnego typu skóry, istnieje kilka złotych rad, które przydadzą się każdemu. Oto kilka z nich:

Unikaj chlorowanej wody – ogranicz swoje wizyty na basenie. W domu zamiast wodą, staraj się myć twarz specjalnie przygotowanymi wywarami (np. woda z rumiankiem).
Zawsze po oczyszczaniu nawilżaj skórę – właśnie po oczyszczaniu Twoja skóra potrzebuje nawilżenie najbardziej.
Pożegnaj się ze zwykłym mydłem – tradycyjne mydło działa bakteriobójczo, ale także mocno wysusza nawet bardzo tłustą cerę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here