Jak dobrze wybrać dom weselny?

0
151
Jak dobrze wybrać dom weselny?

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu, dzień w którym liczą się tylko nowożeńcy a pozostali są tylko świadkami ich szczęścia więc i miejsce ślubu winno być magiczne. Aby dom weselny spełniał nasze oczekiwania trzeba zacząć poszukiwania dużo wcześniej…

Wszystko w swoim czasie

Jeszcze tylko parę chwil, dosłownie z zegarkiem w ręku liczymy miesiące, tygodnie, dni i godziny dzielące od uroczystości ślubnej. Mimo pośpiechu każdy szczegół wymaga precyzyjnego przemyślenia. Stojąc przed wyborem domu weselnego tworzy się niezły mętlik w głowie. Przyjecie ślubne spędza sen z powiek przyszłych nowożeńców. Właśnie po to, aby dzień ślubu odzwierciedlił senne marzenia, należy  zadbać o każdy detal a przygotowania najlepiej rozpocząć z rocznym wyprzedzeniem. Szczególnie ważną kwestią jest odpowiednio wcześnie zarezerwowany dom weselny.

Raz, dwa trzy wchodzisz do gry

Wybór domu weselnego musi być przemyślany. Czym się kierować przy wyborze? Pierwszym kryterium decydującym o wyborze domu weselnego jest budżet jakim dysponujemy. Wybrany dom weselny musi być strzałem w dziesiątkę. Najlepsze połączenie to atrakcyjność cenowa, bogata oferta oraz gustowny styl lokalu. W końcu to w tym lokalu spędzimy wieczór poślubny bawiąc się do białego rana.

Dom weselny z polecenia

Dokonując wyboru domu weselnego najlepiej kierować się doświadczeniem znajomych. Taka opinia może jest doskonałą metodą weryfikacji usług oferowanych przez domy weselne. Niektóre domy weselne prowadzą kompleksową obsługę wesela począwszy od zaplecza kuchennego, poprzez odpowiednio zaaranżowaną salę weselną, bazę hotelową po specjalnie wydzielone miejsca, gdzie można przeprowadzić plenerową sesję ślubną. Atrakcyjność oraz bogata oferta domu weselnego decyduje o trafności naszego wyboru.

Dogodny termin wynajęcia domu weselnego

Planując przyjęcie ślubne z dużym wyprzedzeniem mamy możliwość wyboru najkorzystniejszej oferty domu weselnego w dogodnym dla nas terminie. Większość par decyduje się na organizację ślubu wiosną i latem, w związku z czym domy weselne, szczególnie w sezonie letnim są bardzo oblegane. Zgodnie z przesądami więcej ślubów odbywa się w miesiącach, które w nazwie mają literkę „r”, co ma gwarantować szczęście młodej parze. Najbardziej obleganym miesiącem jest sierpień. Wybierając dom weselny należy pamiętać o zapasie czasowym, co pozwoli na uniknięcie błędów, które mogą  popsuć atmosferę tego szczególnego dnia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Warto także przed podpisaniem umowy ustalić aranżację sali oraz menu weselne zgodnie z upodobaniami oraz gustem nowożeńców. Układając menu możemy zdecydować czy na stole gościć mają tradycyjne potrawy czy wyrafinowane rarytasy. Coraz częściej domy weselne umożliwiają dopasowanie wystroju zgodnie z osobistymi preferencjami „młodych”. Jest to jeden z decydujących czynników przy wyborze domu weselnego. Cóż wspanialszego niż własna kreacja sali weselnej.

Nie bez znaczenia przy wyborze domu weselnego pozostaje także jego lokalizacja ułatwiająca dojazd. Położenie lokalu w pobliżu miasta jednocześnie umożliwiające odseparowanie się od zgiełku ulicznego, to kluczowa kwestia w zakresie swobody gości weselnych.

Najlepszym rozwiązaniem pod kątem organizacji przyjęcia ślubnego jest  kompleksowe połączenie: restauracja-dom weselny-hotel. Wybór domu weselnego zapewniającego zaplecze restauracyjne oraz hotelowe w jednym miejscu to doskonały pomysł. Dobry wybór domu weselnego to trudna sprawa, jednakże trzeba się z tym zmierzyć. A gdy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, pozostaje tylko dobrze się bawić a potem wspominać jak ziścił się ten piękny sen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here