Firany na miarę pokoju

0
344

Odpowiedni wystrój wnętrza buduje panujący w nim klimat i znacznie wpływa na samopoczucie ludzi. Dlatego też do urządzania wnętrz przykłada się tak wielką uwagę. Za pomocą dobrze dobranych firan można zdziałać cuda – optycznie powiększyć pomieszczenie, rozjaśnić je, dodać mu blasku, nowoczesności albo klasycznego polotu… jakimi wskazówkami i zasadami dekoratorskimi kierować się odwiedzając oferujący firanki sklep?

Rozjaśnienie salonu

Duże, białe i jednolite firany pełnią nieocenioną rolę w wizualnym rozjaśnianiu pomieszczeń. Dzięki nim można osiągnąć dobry efekt nawet w pokojach, których okna wychodzą na północ (co sprawia, że światło jest w nich deficytowe). Ważne jest, by wybrać odpowiedni materiał – lekko połyskujący i niezbyt grupy sprawdzi się najlepiej, dodając aranżacji lekkości.

Jak powiększyć przestrzeń?

Przede wszystkim warto kierować się tym, że ciężkie, przykuwające wzrok elementy przytłaczają. Małe pokoje lepiej prezentują się w jasnych barwach i spokojnej stylistyce. Każdy oferujący firanki sklep ma niezliczoną ilość towaru w odcieniach kremowych i bieli. Pomieszczenie umiejętnie rozjaśnione jest także zarazem powiększone wizualnie, więc przydadzą się także rady dotyczące światła.