Dziecięce śniegowce ze skóry

0
371

Jakie powinny być buty na zimę?

Jak zawsze odpowiedź zależy od tego, kogo zapytamy. Jeśli są to dzieci z pewnością odpowiedzą, że koniecznie muszą być kolorowe. Im bardziej barwne tym lepiej. Wśród dziewczynek oczywiście króluje niezaprzeczalnie róż, chłopcy nie mają jednego ukochanego koloru. Najlepiej jednak gdy buty nie są jedno-, a wielokolorowe. Idealnie gdy dodatkowo są ozdobione np. kwiatkami ( opinia dziewczynek ) lub samochodami czy postaciami z kreskówek ( stanowisko chłopców ).

Z kolei jeśli to pytanie zadamy ich rodzicom z pewnością jako główną cechę wymienią zupełnie coś innego, mianowicie funkcjonalność. Co kryje się pod tym stwierdzeniem? Funkcjonalne to przede wszystkim wygodne i trwałe. Rodzice chcą bowiem zapewnić swoim pociechom, aby ich nóżki nie przemokły i nie przemarzły w te zimowe dni. Dlatego idealne są modele z kożuszkiem w środku, który zapewnia ciepło i jest uwielbiany przez dzieci.
Eksperci radzą, aby przy wyborze zwracać również uwagę na materiał z jakiego są wykonane buty. Najlepiej gdy jest to skóra naturalna. Radzą również aby zainwestować w modele ze specjalnie wyprofilowanymi podeszwami. Będąc w temacie podeszw nie można nie wspomnieć o ulepszeniu idealnym na mroźne dni, gdy chodniki są zamarznięte. Chodzi oczywiście o antypoślizgowe podeszwy. Jeśli zainwestujemy w to rozwiązanie nie będziemy musieli obawiać się, że nasza pociecha przewróci się podczas spaceru.

Jak już wspomniałam, dzieci nie przywiązują wagi do funkcjonalności butów. Dla maluchów nie jest istotna nawet pogoda panująca za oknem. Jeśli spodobają się im konkretne buty to założyłyby je od razu, bez znaczenia, że są to akurat sandały, a za oknem w najlepsze króluje zima. Dlatego właśnie to rodzice muszą zadbać o to, aby obuwie było odpowiednio dobrane. Aby spełnić to trudne zadanie trzeba czasami pójść na kompromis z dzieckiem. Jeśli pociecha jest zakochana w różowych śniegowcach i nie chce wyjść ze sklepu z żadnymi innymi butami, nie upierajmy się przy ładniej według nas wyglądających czarnych skórzanych. A piękne włoskie kozaki kupmy dla siebie.