Dlaczego warto wybrać wykładzinę do biura?

0
304
wykładzina biurowa

Wyciszenie, estetyka i wytrzymałość. To trzy główne zalety wykładzin biurowych. Czy warto się na nie zdecydować? Tak, jeżeli zależy nam na komforcie pracy naszych pracowników. Wbrew pozorom podłoże ma bardzo duże znaczenie w wystroju biura. Nawet jeżeli może wydawać się nam inaczej. Zobacz, dlaczego warto wybrać wykładzinę do biura. 

Wykładzina biurowa – sposób na wyciszenie 

Czy wiesz, że w przeciętnym biurze panuje hałas na poziomie 50 decybeli? I to w takim wyjątkowo dobrze przystosowanym. Gorzej wypadają biura typu ‘open space’, w których hałas może osiągać nawet 80 decybeli. Składają się na niego rozmowy pracowników, dzwoniące telefony, stukanie w klawiaturę, przesuwanie krzeseł i wiele innych rzeczy, których na pierwszy rzut oka nie rejestrujemy. Jednak wszystkie te dźwięki w połączeniu tworzą hałas, który źle wpływa na naszą koncentrację. Natomiast komfort pracy osiągamy w pomieszczeniach, w których hałas nie przekracza 50 decybeli. Jak to osiągnąć? 

Rozwiązanie jest prostsze, niż myślisz. Znaczne wyciszenie pomieszczenia możesz uzyskać przy pomocy specjalnych wykładzin biurowych. Wykładzina marki Milliken ma właściwości pochłaniające dźwięk. Parametry akustyczne to aż 31 decybeli. Innymi słowy, wykładzina wycisza pomieszczenie o ponad 30 decybeli. To bardzo dużo i dzięki temu możemy stworzyć komfortowe miejsce do pracy 

Jakość i wytrzymałość 

Drewniana podłoga jest wyjątkowo estetyczna. Trzeba to szczerze przyznać, jednak absolutnie nie sprawdza się w miejscach użytku publicznego. Dlaczego? Szybko się niszczy i wyciera oraz wymaga czasochłonnej pielęgnacji. Dlatego w biurach stosuje się alternatywę dla podłóg drewnianych – wykładzinę. Wykładzina biurowa stworzona jest z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają komfort użytkowania. 

Dzięki innowacjom produkcyjnym wykładzina nie niszczy się nawet przy dużych obciążeniach. Włókno zachowuje swój kształt, kolor i formę. Dlatego też jest to najlepsze rozwiązanie do biur, w których panuje duże natężenie ruchu. Wybierając wykładzinę do biura warto zwrócić także uwagę na wymogi pielęgnacyjne. Na przykład wykładzina dywanowa nie ma wielu wymogów. Wystarczy ją regularnie odkurzać i raz na jakiś czas użyć odkurzacza piorącego. Co ważniejsze, wykładzina dywanowa w płytkach pozwala na łatwe wymienienie zniszczonego fragmentu. Dzięki formie płytek nie musisz wymieniać całej podłogi. Wystarczy, że wyjmiesz zniszczony segment i zastąpisz go nową płytką.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here