Dlaczego warto wybierać naprawy bezgotówkowe?

0
205
Dlaczego warto wybierać naprawy bezgotówkowe?

Wielu kierowców, którzy już przeżyli pierwszą stłuczkę, wiedzą, że wycena naprawy samochodu może być znacznie zaniżona. Dzięki temu, że w życie weszła bezpośrednia likwidacja szkód oraz coraz popularniejsze stają się naprawy bezgotówkowe, stłuczka nie musi wiązać się z traumą i odbijać nam się czkawką jeszcze przez kilka miesięcy.

Jak wybrać miejsce do naprawy samochodu?

Zanim odstawisz swój samochód do naprawy musisz ustalić z ubezpieczycielem sposób waszego rozliczenia. Często kierowcy decydują się na gotówkę, myśląc, że będą mogli oddać samochód do swojego mechanika, może nawet uda się trochę z tego zostawić dla siebie. Nic bardziej mylnego. Wyceny takie zazwyczaj są robione na nieoryginalnych częściach, a koszty obcinane są również na czasie pracy. Ostatecznie okazuje się, że musimy do tego dopłacić, ponieważ nawet nasz mechanik nie jest w stanie za takie pieniądze tego naprawić. Oczywiście, możemy się odwołać od decyzji i próbować uzyskać wyższą kwotę, jednak jest to żmudna procedura, która może, ale nie musi przynieść dobrych skutków. Pozostaje więc albo dopłacić do naprawy albo znaleźć najtańszego mechanika. Z powodu takich, częstych problemów kierowców, coraz popularniejsze stają się naprawy bezgotówkowe.

Nie zobaczysz gotówki, ale odbierzesz gotowe auto

Najważniejsze, dla wielu kierowców po stłuczce, jest szybkie i bezproblemowe załatwienie sprawy, żeby nie trzeba było załatwiać miesiącami formalności, kłócić się o koszty naprawy i czas dostarczenia pieniędzy. Dlatego warto zwrócić się do firm, które w swoich usługach mają naprawy bezgotówkowe. Dzięki temu otrzymamy tylko informację, do którego warsztatu w naszej okolicy mamy się zgłosić. Umawiamy się na naprawę, a następnie odbieramy gotowy samochód. Niczego nie płacimy, a jedyny koszt jaki ponosimy to czas, który i tak jest zazwyczaj krótszy niż jakbyśmy załatwiali sprawę sami. Co jest ogromnym plusem to fakt, że do naprawy auta na pewno będą użyte części oryginalne. Nie musimy się też martwić o to, że będziemy musieli cokolwiek dopłacać, na przykład przy odbiorze samochodu. Nasz ubezpieczyciel rozliczy się bowiem z warsztatem już bez naszego udziału. Firma załatwi również wszystkie sprawy związane z dokumentami, co jest kolejnym problemem, który ściągamy sobie z głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here