Depilacja w ciąży

0
195
Depilacja w ciąży

Depilacja w ciąży, Metody depilacji

Kobiety spodziewające się dziecka bardzo często rezygnują z zabiegów kosmetycznych, chcąc w ten sposób zapewnić rozwijającemu się maluszkowi bezpieczeństwo. Dlatego też rezygnują ze stosowanych wcześniej metod usuwania zbędnego owłosienia, zwykle na rzecz maszynki do golenia. Czy faktycznie depilacja w ciąży za pomocą innych niż golarka metod jest zabroniona?

Kremy do depilacji – lepsze niż maszynka

Wiele kobiet w ciąży rezygnuje z kremów do depilacji. Przede wszystkim dlatego, że zawierają one substancje chemiczne. Ponadto nie wszystkie specyfiki pachną ładnie, a wiadomo – panie ciężarne mają wyczulony węch, więc większość zapachów im po prostu przeszkadza i wywołuje mdłości. Ale czy faktycznie od razu trzeba rezygnować z kremów do depilacji? Przecież mają one znacznie więcej zalet niż tradycyjne maszynki do golenia – efekty gładkiego ciała utrzymują się nawet kilkanaście dni, usuwanie włosków jest całkowicie bezbolesne, nie istnieje ryzyko skaleczenia.

Okazuje się, że wcale nie trzeba rezygnować z depilacji chemicznej, będąc w ciąży. Dlaczego? Kobiety powinny pamiętać, że płód do 39. tygodnia ciąży chroni czop śluzowy. W efekcie rozwijające się dziecko nie ma kontaktu z substancjami chemicznymi zawartymi w kremach. Trzeba tylko pamiętać, by wybierać takie specyfiki, które mają neutralny zapach.

Co z depilacją woskiem i depilatorami elektrycznymi?

Jedną z ulubionych metod usuwania włosków jest wosk. Biorąc pod uwagę wielość zalet, właściwie nie ma się czemu dziwić. Depilacja za pomocą wosku daje długotrwałe rezultaty, ale niestety jest dość bolesna. Wiadomo, włoski wyrywane są wraz z cebulkami, co wywołuje ból. Można więc powiedzieć, że ten dyskomfort jest czynnikiem stresogennym, który w przypadku kobiet w ciąży nie jest wskazany. Z tego też powodu depilacja woskowa jest raczej niewskazana. Podobnie zresztą jest w przypadku usuwania włosków za pomocą depilatorów elektrycznych.

Ponadto warto mieć świadomość, że ciepły wosk odpowiada za trwałe rozszerzenie naczyń krwionośnych, co również w ciąży nie jest wskazane.

Zabroniona depilacja laserowa

Choć depilacja laserowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, z tego zabiegu kobiety w ciąży muszą zrezygnować. Oczywiście tylko na okres 9. miesięcy. Dlaczego?

Choć depilacja laserowa uznawana jest za dość bezpieczny zabieg, oddziaływanie promieniowania laserowego na płód nie zostało właściwie zbadane. By być przezornym człowiekiem, lepiej więc zrezygnować z tek metody usuwania zbędnego owłosienia, zapobiegając tym samym ewentualnemu uszkodzeniu płodu.

Ponadto warto mieć świadomość, że depilacja laserowa bywa niekiedy bolesna. Można więc ją uznać za czynnik stresogenny, co może zakończyć się przedwczesnym porodem czy poronieniem.

Nie jest wskazana depilacja laserowa zarówno wykonywana w gabinecie kosmetycznym, jak i domowe usuwanie włosków za pomocą depilatorów laserowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here