Depilacja laserowa – co musisz wiedziec przez zabiegiem?

0
201
Depilacja laserowa – co musisz wiedziec przez zabiegiem?

Depilatory laserowe są traktowane obecnie jako najbardziej skuteczne urządzenia do trwałego usuwania włosów. Zyskały sobie dużą popularność jako standardowe już wyposażenia profesjonalnych gabinetów kosmetycznych.

Jak działa depilacja laserowa?

Bez względu na to, czy depilator laserowy przeznaczony jest do domowej depilacji czy też zabiegów wykonywanych w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, efekty jego działania są najczęściej bardzo podobne. Owłosiona skóra poddana takiemu zabiegowi usunięcia włosów poddana jest działaniu wiązki lasera, która najpierw pochłaniana jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym.

Mieszek pod wpływem promienia lasera nagrzewa się, a następnie powstała w ten sposób energia cieplna trwale niszczy włos aż do samego korzenia. Laser dociera na głębokość około 3 – 7 mm w głąb skóry, aż do brodawki włosa. Przyznać jednak należy, że działania promienia laserowego skuteczne jest tylko w stosunku do włosa w stanie wzrostu, stąd nie działa ono na włosy będące jeszcze w stanie spoczynku.

Zalety depilatorów laserowych

Do bezsprzecznych zalet użycia depilatorów laserowych należy niemal całkowita bezbolesność zabiegu. W trakcie pracy depilatora odczuwalne jest wyraźne ciepło i lekki dyskomfort, nie ma to jednak wyraźnego charakteru bólu.
Kolejną niewątpliwą zaletą jest ich trwała skuteczność. Włos poddany działaniu promienia laserowego zostaje całkowicie uszkodzony i istnieje niewielkie ryzyko, że w przyszłości odrośnie. Zdarzają się pojedyncze przypadki odrastania, niemniej są one bardzo jasne i bardzo cienkie, prawie niewidoczne dla oka.
Dodatkowym argumentem przemawiającym za użyciem depilacji laserowych jest niewrastanie włosków w skórę, jak to ma miejsce przy zastosowaniu innych form pozbywania się owłosienia, zwłaszcza mechanicznych.
Wady depilatorów laserowych

Mimo ogromnej skuteczności depilacji laserowej, nie można niestety mówić o całkowitym pozbawieniu ich wad. Najważniejszą dla wielu osób jest całkowita nieskuteczność w przypadku posiadania bardzo jasnych włosów. Również niewielkie efekty uzyskuje się podczas depilacji ciemnych włosów na ciemnej skórze (opalonej lub ciemnej karnacji).

Użycie depilatora laserowego jest również warunkowane bardzo dobrym stanem zdrowia, bowiem istnieje szereg zaburzeń i dolegliwości, które są całkowitym przeciwwskazaniem do wykonania takiego zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here