Czy wiesz jak wznosić toast noworoczny?

0
210
Czy wiesz jak wznosić toast noworoczny?

Gdy skończy się odliczanie sekund, a na zegarze wybije północ i zacznie się Nowy Rok nastanie pora wznoszenia toastów. Wtedy każdy chętnie wznosi do góry kieliszek z szampanem i wypowiada kilka słow. Problem tylko w tym, co powiedzieć, aby noworoczny toast był wyjątkowy?

Na początek musimy pamiętać o tym, aby wyczuć moment na wzniesienie toastu. Pierwszeństwo we wznoszeniu toastu mają gospodarze imprezy, na której się bawimy. Jeśli zauważysz, że nikt z tych osób nie kwapi się do tego, to możesz spokojnie zabrać głos.

Musisz także pamiętać o tym, aby sprawdzić, czy wszyscy bawiący się na imprezie mają zapełnione kieliszki. Bez znaczenia jest to, jaki alkohol ktoś pije. Może to być także napój bezalkoholowy.

Przed wypowiedzeniem pierwszego słowa musisz zwrócić na siebie uwagę bawiących się gości. Na bardziej oficjalnym balu sylwestrowym dobrym sposobem jest postukanie sztućcem w kieliszek. Na imprezie wśród znajomych możesz to zrobić w mniej formalny sposób, z przymrużeniem oka. Pozostaje kwestia tego, co powiedzieć w toaście. Mogą to być noworoczne życzenia lub jakaś refleksja związana z nadchodzącym rokiem lub odnosząca się do roku mijającego. Postaraj się, aby twój toast nie był zbyt długi, bo możesz zanudzić gości. Mów szczerze, od serca, nie staraj się zbytnio zaimponować gościom swoją elokwencją, gdyż może to zostać odebrane jako wymądrzanie się. Jeśli chcesz być oryginalny, możesz opowiedzieć jakiś krótki dowcip lub anegdotę.

Mówiąc o toastach noworocznych nie można nie wspomnieć o tym, czym powinno się jej popijać, czyli o szampanie. Alkohol zaraz po dobrym towarzystwie jest nieodzownym elementem każdej udanej zabawy, nie tylko sylwestrowej. Nie ważne jest gdzie spędzasz sylwestrową noc, nie może się ona obyć bez szampana. Nawet ci, którzy na co dzień nie piją alkoholu, na pewno nie odmówią małej lampki szampana podczas wznoszenia toastu. Pamiętaj tylko, aby przy otwieraniu butelek z tym musującym trunkiem zachować odpowiednią ostrożność. Raczej unikaj wystrzeliwania korka, gdyż wyleje ci się wtedy większość trunku z butelki.

Pierwszy toast w nowym roku powinien być wzniesiony szampanem. Na kolejne można już wybrać inne rodzaje alkoholu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here