Charakterystyka woblerów Westin

0
280

Co to jest przynęta wędkarska i jak można jej używać do wędkowania?

Przynęty wędkarskie służą do połowu ryb i innych morskich stworzeń. Są powszechnie używane w wędkarstwie.

Najpopularniejszą przynętą jest haczyk będący częścią żyłki. Wykonany jest z drutu stalowego lub tworzywa sztucznego, które zaczepia się o ciało ryby i przyciąga do siebie. Haczyk może być wykonany z dowolnego materiału o ile ma ostre krawędzie do połowu ryb. . Najpopularniejsza przynęta ze sznurka wędkarskiego wykonana jest z tworzywa sztucznego. Przynęty plastikowe nazywane są łyżkami lub wahadłówkami mają ciekawy kształt. Materiał użyty do wykonania tych przynęt to materiał PVC, które są najbardziej wytrzymałe niż inne materiały.

Istnieje wiele rodzajów przynęt, które mogą być używane do różnych celów, takich jak przynęta, mucha, jigowania itp. Najczęstsze rodzaje przynęt wędkarskich to: Spinnerbaity (zwane również błystkami) to najbardziej tradycyjne przynęty wędkarskie. Przynęty spinningowe są zwykle wyposażone w szereg haczyków. Haczyki te zwykle występują w różnych rozmiarach i kształtach, takich jak haki, druty lub łyżki prętowe, których można użyć do połowu ryb. Przynęty można stosować również na żyłce przyczepionej do wędki. Jeśli do połowu ryb używana jest wędka, silnik do trolingu musi być wyregulowany tak, aby żyłka biegła równolegle do powierzchni, gdy styka się z obiektem. Linia musi przebyć pewną odległość między dwoma punktami zwanymi strajkami. Odległość ta będzie się różnić w zależności od tego, jak szybko lub wolno trollingujesz i jakim rodzajem przynęty łowisz.

Charakterystyka woblerów wędkarskich firmy Westin

John Westin to założyciel firmy, która specjalizuje się w produkcji i dostarczaniu sprzętu wędkarskiego już od 1892 r. Ich ponad 100letnia historia i doświadczenie pozwoliły na wypracowanie patentów operacyjnych, które przekładają się na wysoką jakość produktów, wysoką wytrzymałość i niezawodność. Nazwa tych woblerów pochodzi od nazwy firmy Westin Tackle Company, która pracuje nad nimi już od roku 1953. Woblery Westin są dostępne na rynku w różnych edycjach, które różnią się między sobą: ceną, specyfikacją, właściwościami fizycznymi, przeznaczeniem itd. W większości przypadkach wykonane są z twardego plastiku lub metalu. Posiadają także ciężar, który sprawia, że przynęta chybocze podczas poruszania się w wodzie. Niektóre z woblerów wiernie imituje drobny narybek, dlatego są skuteczne.

Jeżeli potrzebujesz przynęty na szczupaka lub wybierasz się na połów na sandacze, możesz wybrać spośród wielu woblerów, które są także przystępne cenowo. Woblery Westin występują w następujących edycjach:

  • BabyBite SR Crankbait
  • BuzzBite Crankbait
  • BuzzBite SR Crankbait
  • D360
  • F360
  • MegaBite DR Crankbait
  • Sommet
  • Swim Glidebait

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here