Beton architektoniczny: pomysły i rozwiązania

0
1023
beton architektoniczny

Beton architektoniczny ma nie tylko zastosowanie funkcjonalne, ale może stać się także ciekawym elementem aranżacyjnym. Wnętrza wykończone betonem architektonicznym nabierają nowoczesnego stylu. Co więcej, takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w minimalistycznych projektach. Poznaj najlepsze pomysły i rozwiązania na beton architektoniczny w aranżacjach. 

Beton architektoniczny – w panelach, czy w rolce? 

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że beton architektoniczny możemy dostać w dwóch wariantach – w panelach lub rolce. Beton architektoniczny w rolce to materiał, który doskonale imituje betonowe wykończenie ścian wewnątrz budynków. Co ważne, wyróżnia się on lekkością w porównaniu do płyt betonowych. Ponadto to rozwiązanie charakteryzuje się prostotą montażu. Warto jednak pamiętać, że beton w rolce nadaje się tylko do wykończenia aranżacji wewnętrznych. 

Jeśli zależy nam na efekcie zewnętrznym, to lepszym wyborem będzie beton architektoniczny na zewnątrz. W tym przypadku stosuje się łatwe w montażu panele, które są przeznaczone do stworzenia imitacji instalacji płytowej. Dobrym pomysłem jest także użycie tynku dekoracyjnego wapiennego lub mineralnego. Ten produkt idealnie sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Co więcej, można go stosować w każdym rodzaju pomieszczeń. 

Jak wykorzystać beton architektoniczny w aranżacjach wnętrz? 

Beton architektoniczny, to materiał, który świetnie sprawdzi się jako element wykończeniowy wnętrz. Takie rozwiązanie możemy zastosować na przykład w kuchni. Beton bardzo dobrze radzi sobie w warunkach wilgoci. Płytę betonową możemy więc zamontować na przykład nad zlewem. Minimalizm jest w modzie i beton architektoniczny pomoże nam uzyskać oryginalny efekt.

Beton zarówno w rolce, jak i w formie płyt możemy zainstalować w salonie. To prosty sposób na podkreślenie nowoczesnego wyglądu mieszkania. Co ważne, nie musimy pokrywać nim wszystkich ścian, ale na przykład jedną. Tym samym uzyskamy nietuzinkowy efekt. Beton architektoniczny we wnętrzach to świetny detal. Choć mogłoby się wydawać, że taki element jest przytłaczający, to w odpowiedniej ilości nie sprawia wrażenia ciężkości aranżacji. Betonem architektonicznym możemy więc przyozdobić ścianę z telewizorem, kominek, lub też filary, czy wnęki. Taki beton do aranżacji wnętrz nadaje powierzchniom oryginalny charakter. 

Gdzie jeszcze możemy zainstalować beton architektoniczny? Taki materiał pasuje także do łazienki. Jak już wiesz, jest odporny na działanie wilgoci. Sprawdzi się w wilgotnym i zaparowanym pomieszczeniu, jakim jest łazienka. Jest to ciekawa alternatywa dla płytek ceramicznych, lub też ich uzupełnienie. Ponadto beton bardzo dobrze komponuje się ze szkłem oraz drewnem. Betonowe wykończenie ściany warto połączyć więc z na przykład drewnianą podłogą i szafkami, lub też przeszklonym stołem, lub stolikiem kawowym. Jak widzisz, pomysłów na aranżację betonu architektonicznego jest wiele. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskasz oryginalny i warty uwagi efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here